HSK 10 Kamu Personeli (VHKİ ve Hizmetli ) Alımı İlanı 2021

Hakimler ve Savcılar Kurulu Kamu Personeli alımı için ilan yayımladı. Farklı derecelerde ve kadrolarda KPSS Puanı ile alım yapılacak. Kadrolar ve şartlar haberde.

HSK 10 Kamu Personeli (VHKİ ve Hizmetli ) Alımı İlanı 2021

Hakimler ve Savcılar Kurulu HSK Kamu Personeli alımı ilanı yayımladı. HSK resmi İnternet adresi üzerimde yayımlanmış olan kamu personeli alımı ilanına göre Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4 üncü maddesine göre atama ve nakil yönetmeliği çerçevesinde Hizmetli Alımı ve VHKİ Alımı yapacak.

KADRO DETAYLARI NELERDİR?

Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesine toplamda 10 kişilik kadro ile Kamu Personeli alımı gerçekleştirecek. Bu yönde,

  • 10.Dereceli kadroya 2 ve 9 uncu dereceli kadroya 3 olmak üzere toplamda 5 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,
  • 10. Dereceli kadroya 5 Hizmetli Alımı yapılacak,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

HSK kamu personeli alımı için adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep edeceğini bildirdi. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gereklidir.

Eğitim Şartı:

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni için Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak,

Hizmetli için en az lise veya dengi okul mezunu olmak,

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak gereklidir. Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni için 70 ve Hizmetli pozisyonu için en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesine alımını yapacağı kamu personeli alımı için başvuru süreci 4 Ekim 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 8 Ekim 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece www.hsk.gov.tr internet adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak " Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA " adresine şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Demir
Kenan Demir - 1 yıl Önce

Milyonlarca insan kpss'ye giriyor ama yaptıkları alım ise bir elin parmağını geçmiyor. Eğitim resmen paraya dökülmüş! Kpss olsun diğer sınavlar olsun milyonlarca TL para toplanıyor. Ama yaptıkları alımlar ise ortada!