HSK 10 Kamu Personeli Alımı Sona Eriyor! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesine kamu personeli alımı yapıyor. Başvurularda sona gelindi. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak.

HSK 10 Kamu Personeli Alımı Sona Eriyor! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Hakimler ve Savcılar Kurulu 10 kamu personeli alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış ve başvuru süreci başlayan ilan için artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını nasıl yapacak? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanscak?

10 Personel Alımı Yapılacak!

HSK 10 kişilik kadro ile 5 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni VHKİ Alımı ve 5 Hizmetli Alımı yapacağını bildirdi.

Başvurular Sona Eriyor!

Hakimler ve Savcılar Kurulu Kamu Personeli Alımı başvuruları 4 Ekim 2021 tarihi ile başlamıştı ve en geç 8 Ekim 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekllidir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar  www.hsk.gov.tr internet adresinde yer alan “2021 yılı 4/A (Kadrolu) Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni/Hizmetli Giriş Sınavı İş Talep Formu” nu temin ederek ilgili tüm kısımları doldurmak suretiyle gerekli belgelerle birlikte Hâkimler ve Savcılar Kuruluna şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru şartlarına ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

HSK Kamu personeli alımı başvuru değerlendirmesi KPSS Puan ile yapılacak. Adayların KPSS'den almış oldukları puan ile pozisyona göre yapılacak sıralama ile Kadro sayısının 5 katı kadar aday değerlendirmeye alınarak sınava katılabielceklerdir. Sınavlar Uygulamalı ve sözlü olarak yapılacaktır.

Değerlendirme sonucu en yüksek puandan başlayarak yapılacak sıralamaya göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl aday, aynı sayıda yedek aday belirlenmek suretiyle nihai başarı listesi düzenlenerek Kurulun www.hsk.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

YORUM EKLE