Hâkimler ve Savcılar Kurulu 10 Memur Alımı İlanı Resmi Gazetede

Hâkimler ve Savcılar Kurulu HSK Memur alımı için Resmi Gazetede ilan yayımladı. Farklı kadrolarda olmak üzere 60 KPSS İle Memur alımı yapılacak.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu 10 Memur Alımı İlanı Resmi Gazetede

Hâkimler ve Savcılar Kurulu memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetedenin 22 Eylül 2021 tarihi ile yayımlanan ilan ile Hâkimler ve Savcılar Kurulu 10 kişilik kadro ile Memur Alımı yapılacak. Daha önce de yayımanan ilan şimdi resmi gazetede yayımladığı ilan ile ilan detayları belli oldu.

KADRO BİLGİSİ:

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreter liği 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4 üncü maddesinin A fıkrası kapsamunda istihdam edilmek üzere,

  • 5 Veri hazırlama ve Kontrol İşletmeni,
  • 5 Hizmetli alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

HSK Memur alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartların aranıyor olması gerekmektedir. Bunun dışında en az lise mezunu olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR!

Başvurular 04/10/2021 tarihinde başlayıp, 08/10/2021 tarihi mesai bitimi (saat:17:30) itibarıyla sona erecektir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE