Gelir İdaresi Başkanlığı 283 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesine 283 kamu personeli alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre farklı kadrolarda KPSS puanı ile ilan detayları haberimizde.

Gelir İdaresi Başkanlığı 283 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Gelir İdaresi Başkanlığı Kamu Personeli Alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde 283 Kamu Personeli Alımı yapılacak. Bu kapsamda Gelir İdaresi Başkanlığı en az Lise mezunu Personel Alımı yapacak olup ilanlar hakkında detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktarıyoruz.

283 KAMU PEROSNELİ ALIMI YAPILACAK!

Gelir İdaresi Başkanlığı yayımladığı ilan ile 283 Kamu Personeli Alımı yapılacak. Bu kapsamda iki ilan yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Gelir İdaresi Başkanlığı Lise ve Ön Lisans Kadro Dağılımı şöyle:

  • Lise Mezunu 196 Hizmetli Personel Alımı yapılacak.
  • Ön Lisans mezunu 87 Tekniker Alımı yapılacak. Tekniker alımları için kadro dağılımı, 26 Elektrik, 7 İnşaat, 7 İklimlendirme, 8 Makine, 4 Ağaç İşleri, 19 Tesisat ve 16 Bilgisayar teknikeri alınacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

Yaş Şartı:

01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.

KPSS Şartı:

ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Hizmetli alımı için Lise seviyesinde KPSSP94 puan türünden ve Tekniker Alımı için Ön Lisans mezunu seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartları:

Hizmetli: Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Tekniker (Elektrik): Elektrik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Endüstriyel Elektronik ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker (İnşaat): İnŞaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker (İklimlendirme) : İklimlendirme-Soğutma, Soğutma Tesisatçılığı, Soğutma Tesisatı, Soğutma ve Havalandırma, İklimlendirme Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker (Makine): Makine, Makine, Resim ve Konstrüksiyon, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Mekatronik ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker (Ağaç İşleri): Mobilya ve Dekorasyon, Ormancılık ve Orman Ürünleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker (Tesisat): Doğalgaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğalgaz ve Isıtma, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker (Bilgisayar): Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar Operatörlüğü ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Gelir İdaresi Başkanlığı 283 perosnel alımı için başvurular alınıyor. Buna göre,

Hizmetli alımı başvuruları en geç, 10 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecektir. İlanın detayları için Buraya Tıkla.

Tekniker Alımı başvuruları ise, 8 Mart 2021 Pazartesi günü başlayıp, 17 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecektir. İlanın Detayları için Buraya Tıkla

YORUM EKLE