Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 47 Memur Alımı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 47 memur alımı yapıyor. Farklı kadrolarda en az lise mezunu adaylar içerisinden 2022 yılı memur alacak. şartlar nedir?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 47 Memur Alımı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu memur personel alımı için ilan yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ( EPDK ) bünyesindeki eksiklği karşılamak üzere 47 kişilik boş kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur personel alacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar belirtilen bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Peki hangi kadrolarda memur alımı yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek?

47 Memur Personel Alımı Başvurusu Devam Ediyor!

EPDK 47 personel alımı için adaylar başvurularına 31 Ocak 2022 tarihi ile başlamıştı. Hala başvuru süreci devam etmekte olan ilan için adaylar başvurularını en geç 11 Şubat 2022 tarihine kadar gerçekleştirecek. Başvurular sadece İnternet'ten Kariyer adresi üzerinden son başvuru günü 23:59 a kadar gerçekleştirecekler. Başvuru ekranı ve ilanın kılavuzunu sizlerle haberimizin devamında paylaşıyor olacağız.

En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak Kadrolar Hangileri:

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ( EPDK ) mezuniyete göre kadro dağılımı şöyledir;

Lise Mezunu: 2 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 4 Şoför, 5 İletişim Görevlisi, 14 Yönetim Görevlisi,

Lisans Mezunu: 2 Çözümleyici, 1 Kütüphaneci, 2 Mütercim Tercüman ve 17 Mühendis alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

EPDK Perosnel alımı ilanına başvurular 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesine göre yapılacak. Ayrıca Mezuniyenine göre Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az75 puan almış olmak gereklidiri.

Yabancı dil şartı gerektiren mütercih mercüman alımı için en az B düzeyinde İngilizce dilinden puana sahip olmak gereklidir.

Diğer kadrolar için ise Son başvuru tarihinden sonra ilgili bölümlerden mezun olmuş olmak şartı aranacaktır.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 03:31
YORUM EKLE