En Az Lise Mezunu: Adalet Bakanlığı 281 Kamu Personeli ve Memur Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için 281 kişilik kadro ile kamu personeli alımı yapacağını bildirdi. Kadro Dağılımı ve Başvuru şartları haberde.

En Az Lise Mezunu: Adalet Bakanlığı 281 Kamu Personeli ve Memur Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı personel alımı ve memur alımı ilanı devam ediyor. 2021 yılı kapsamında yayımlanan memur personel alımı ilanlarına göre Adalet Bakanlığı farklı birimlerine ve farklı kadrolarda Lise Mezunu Memur Alımı ve Personel alımı yapacak. Adalet Bakanı alımları 2021 yılı için oldukça ilgi gördü. Bakanlık 2021 yılı içerisinde 13 binden fazla alım yapacağını açıklamıştı ve alımların çoğu tamamlandı. Ancak geriye kalan 281 Memur Personel alımı için başvuru süreci hala devam ediyor.

Adalet Bakanlığı bu yönde iki farklı ilan yayımladı ve Kadın Erkek adaylar içerisinden alım yapacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle belirtilen şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Peki Adalet Bakanlığı hangi kadrolarda memur alımı ve Kamu Personeli Alımı yapacak? Genel ve Özel Başvuru şartları nedir? tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle aktaracağız.

Alım Yapılacak Kadrolar ve Birimler:

Adalet Bakanlığı 281 Kamu personeli ve Memur alımı kapsamında iki farklı ilan yayımladı. Bu kapsamda alımlar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Adli Tıp Kurumuna yapılacak.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kadro Dağılımı:

CTE bünyesine Kadın Erkek adaylar içerisinden Erkek ve Kadın hükümlü ve tutukluların bulunduğu Ceza İnfaz Kurumlarına yapılacak. Bu kapsamda,

 • Öğretmen (Kadın) 12
 • Öğretmen (Erkek) 25
 • Psikolog (Kadın) 24
 • Psikolog (Erkek) 84
 • Sosyal Çalışmacı (Kadın) 14
 • Sosyal Çalışmacı (Erkek) 34
 • Fizyoterapist (Erkek) 5
 • Veteriner (Erkek) 2
 • Mühendis (Erkek) (İnşaat Mühendisi) 2

Adli Tıp Kurumu Kadro Dağılımı:

Adli Tıp Kurumu aşağıdaki kadrolar için Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu alım yapacak. Buna göre alımlar,

 • 18 Diğer Teknik Hizmet Personeli(Kimyager),
 • 24 Laborant,
 • 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
 • 3 Teknisyen,
 • 4 Destek Personeli (Hizmetli),

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adalet Bakanlığı adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan özel olarak KPSS ve Eğitim şartları aranacak. Bu kapsamda,

Eğitim Şartı: Alım yapılacak pozisyon için Lise, Ön Lisans veya Lisans eğitimi veren Üniversitelerden mezun olmuş olmak gereklidir.

KPSS Şartı: 2020 yılında yapılmış olan Kamu Perosneli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet bakanlığı alımları için adaylar başvurularına başladılar. Bu kapsamda CTE alımları en geç 16 Nisan 2021 tarihine kadar ve ATK alımları en geç 22 Nisan 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular ve ilanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Alımları Detayları

Adli Tıp Kurumu Alımları Detayları

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2022, 10:42
YORUM EKLE