EGM 96 Hizmetli Alımı Sonuçları Ne Zaman? Sınav Konuları Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü 96 personel alımı başvuruları sona ermek üzere. Sonuçlar beklenmeye başlanırken Değerlendirmeler ve sınav konuları merak ediliyor.

EGM 96 Hizmetli Alımı Sonuçları Ne Zaman? Sınav Konuları Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2021 yılı bünyesine Hizmetli Alımı yapacağını bildirmişti. Başvuruların geçtiğimiz günlerde başlamasının ardından artık sona eriyor. Başvuruların bitmesine saatler kalırken şimdiden başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmektedir.

henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantı üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Kadın Erkek 96 Hizmetli Alınacak!

EGM Alımı için 13 farklı şehirde Hizmetli Alımı yapılacağı açıklanmıştı. Kadın Erkek adaylardan başvuru alındı. EGM hizmetli alımı başvuruları KPSS Puanına göre yapıldı. Peki Değerlendirme süreci nasıl olarak? Başvuru işlemleri tamamlandı peki şimdi sıra sizleri neler bekliyor? İşte atanmaya kadar adayların geçeceği adımlar:

  • Başvuru sonuçlarının açıklanması,
  • Sözlü ve/veya Uygulamalı sınav,
  • Sınavlara ilişkin kesin başarı listesi,
  • Belge teslimi,
  • Atama işlemleri,

Başvurular Nasıl Değerlendirilecek?

Bildiğiniz gibi Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetli alımları KPSS Puanına göre yapıldı. EGM adaylardan başvuru için en az 70 KPSS Tabanı şartı arıyordu. Puanı 70 altında olan adaylar başvuru yapamadılar. Bu bağlamda Başvuru sürecinden sonra adayları KPSS puanı ele alınarak yapılacak sıralama ile değerlendirme yapılacak.

En yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile Sözlü ve veya/ Uygulamalı sınava 480 aday alınacak.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman?

EGM 13 şehir il müdürlüklerine hizmetli alımı başvuruları 19 Kasım 2021 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçların en geç 7 iş günü içerisinde açıklanması bekleniyor. Bu yönde Kasım sonuna kadar açıklanması tahmin edilmektedir.

Başvuru Sonuçlarını Bekeyen Kadın Erkek Adaylar Burada! TIKLA SENDE KATIL

480 Adayın Katılacağı Hizmetli Sınav Konuları:

  • Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği,
  • Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü,
  • Genel yetenek ve genel kültürü,
  • Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
  • Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 1 yıl Önce

21-25 şubat arası herhangi bi gün açıklanacak, kesin bilgi.

Meraklı
Meraklı - 1 yıl Önce

Neden sonuçlar belli olmadı?

Enes
Enes - 2 yıl Önce

82 puan gelir mi

Betül
Betül @Enes - 2 yıl Önce

82 puana gelme ihtimali yüksek bir önceki alımda 82 ile kapatmıştı

Aday
Aday - 1 yıl Önce

merhaba, ben de adayım arkadaşlar. bazı konularda bildiklerimi yazmak istedim. 31 aralıkta mülakat çağrısı yapıldı. ben 5 ocakta girdim. genel sıralamada ilk 96 nın içindeyim ancak benimle aynı saatte gelmesi gereken bazı arkadaşlar gelmemişti. yani yedeksenizde umudunuzu kaybetmeyin. ayrıca geçen sene ilana çıkıldıktan 4 ay sonra sonuçlar belli olmuş. geçen sene 90 kişi alınmış. bu yıl da 96 yani ilana çıkış tarihi 3 kasımdı mart ayında bu ay açıklanır diye umuyorum. birde zaten sms bilgilendirmesi yapılıyor. telefon numaranızın doğru olduğunu kontrol edin. hepinize iyi günler.

Aday
Aday - 1 yıl Önce

Genel sıralamanız ilk 96 içindeyse biraz daha sabredin. değilse başka ilanlar var onları denemenizi tavsiye ederim. mülakat yaklaşık 1 ay sürmüş. 1 ay da güvenlik incelemesi. şimdi bu ay da planlama ve atama işlemleri yapılır muhtemelen. başvurduğum sözleşmeli ilanların hepsi sonuçlandı. bu kadrolu olduğu için uzun sürmesini anlayışla karşılamak lazım.

Lewandowski
Lewandowski @Aday - 1 yıl Önce

Aday sözleşmeli kadroları kazandınmı? Bu kadrolu olduğu için mi bekliyorsun. Açıklanması bu ayda zor gibime geliyor.

Aday
Aday - 1 yıl Önce

Evet. Memleketim Mersine direk atanmıştım gitmedim, sanayi bakanlığı 15 kişi alıyordu. yedek 16. idim aradılar gitmedim. (yani kimse gitmemiş, benden önceki 15 yedekte gitmemiş sıra bana gelmiş.)tabii emniyetten haber beklediğim için gitmedim. istanbula mülakata çağırıldım bir ilandan gitmedim. 3 işten vazgeçtim anlayacağınız. başvururken böyle olacağını bilmiyordum. toplamda 2 yıldır iş arıyorum. kpss puanım yetmiyordu. ilk kez 4 ilandan birden cevap geldi.

Aday
Aday - 1 yıl Önce

Arkadaşlar galiba yazdıklarım yanlış anlaşılmış. hemen açıklayalım. öncelikle başvurduğunuz ilanla ilgili sms ve e posta alıyorsunuz. her aşamada bu böyle. mülakata çağrıldığınız e postada genel sıralamanız yazar. sonuçta ilk aşamada kpss puanına göre sıralandık. mesela ben 84 küsür puanla 96 kişiden 93. yüm. ama daha önce yazdığım gibi ben 5 ocakta mülakata girdiğimde gelmeyenler olduğunu söyledi oradaki memur heyete. 480 kişilik yedek içindeyseniz üzülmeyin ama başka ilanlarada başvurun çünkü mesela 460. sıradasın sana gelme ihtimali az. çünkü bu kadrolu bir iş 5500+ maaşla devlet memuru olacaksın. devlet güvenlik soruşturmasını boşuna yapmıyor. birde mesela sanayi bakanlığı ilanında olan durumu yazdım bakın sözleşmeli iş ilanlarında memleketinizdeyse mutlaka başvurun kendi başıma geleni yazdım yani şansınızı deneyin.

Aday
Aday - 1 yıl Önce

Mesela sanayi bakanlığı iş ilanında 15 kişi alınıyordu, 16. yedektim. yani genel sıralamam 31 idi. ama kimse gitmemiş. sözleşmeli ilanlar böyle oluyor ancak kadrolu ilanlarda yedeklerin şansı daha az diye yazdım. ankara merkez içindi bu ilan birde. ayrıca isimlerinin baş harfleri görünecek biçimde uan sıralamasınıda görebildim. sms te sadece nihai bilgi yazıyor ayrıntılar için e posta adresinize ve cbiko.gov adresine bakın lütfen.