Dİyanet'ten 2020 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu Yayımlandı. Taban KPSS 71

Diyanet İşleri Başkanlığı yeni bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruya göre 2020 yılı cami rehberi alımı için sonuçları açıklandı. Taban KPSS 71 oldu.

Dİyanet'ten 2020 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu Yayımlandı. Taban KPSS 71

Diyanet İşleri Başkanlığı 7 Mayıs 2021 tarihi itibari ile yayımladığı duyuruya göre Cami Rehberi alımı için sözlü sınavlara katılacak adayları, yeri ve zamanı duyurdu. Ayrıca başvuru sonuçlarını açıklayan Dİyanet İşleri Başkanlığo KPSS taban puanı da duyurarak adaylarla paylaştı.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

2020 Yılı Cami Rehberi Alımı Sınavı'na başvuru yapan adaylardan KPSS puan sırasına göre ilan edilen kadro sayısının üç katına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar “Sınav Giriş Belgesi"ni, kullanıcı hesapları ile giriş yapacakları Başkanlığımız DİBBYS programındaki sinav.diyanet.gov.tr adresinden alabileceklerdir.

SONUÇLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar, “Sınav Giriş Belgesi" ve T.C. Kimlik No'lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, Kimlik Belgesi, pasaport) biri ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 09:00'da hazır bulunacaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

KPSS TABAN PUANI 71 OLDU!

Cami rehberi alımı için açıklanan sonuçlara göre KPSS taban puanı açıklandı. Bu kapsamda ​Sınava Çağrılan En Son Adayın KPSS Puanı yani taban puanlar 71,92607 oldu.

YORUM EKLE