Diyanet Merkez Teşkilatı 30 Personel Alımı Sonuçları ne Zaman? Sınav Konuları Nedir?

DİB 30 kişilik boş kadro ile Prodüktör, Kameraman , Montajcı, Ses Kayıtçısı, Yönetmen, Spiker ve Işıkçı alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Diyanet Merkez Teşkilatı 30 Personel Alımı Sonuçları ne Zaman? Sınav Konuları Nedir?

Diyanet İşleri Başkanlığına perosnel alımı başvuruları sona erdi. DİB 30 kişilik boş kadro ile Merkez Teşkilatında görevlendirilmek üzere Prodüktör, Kameraman , Montajcı, Ses Kayıtçısı, Yönetmen, Spiker ve Işıkçı alımı yapılacak. 30 Kişilik boş kadro ile adaylardan KPSS Puanı şartı aranmaktaydı. Bu yönde alımların Ön Lisans ve Lisans mezunu kapsamında en az 60 puan almış olmak şartı aranıyordu.

Bu kapsamda değerlendirmelerde KPSS puanı ile yapılacak. Buna göre pozisyonuna göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirme sonucuna göre sıralama yapılarak kadro sayısının 3 katı kadar aday sınava katılacak.

ATAMASI YAPILACAK KADROLAR:

SINAV KONULARI NEDİR?

Sınav sözlü olarak Ankara’da yapılacaktır. Adaylar sınavda aşağıdaki konulardan değerlendirilecektir.

a. Adayın mesleki bilgi, beceri ve uygulaması (70 puan),

b. Genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (15 puan),

c. İfade yeteneği, muhakeme gücü, temsil ve ikna kabiliyeti (15 puan).

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

“Sınav Giriş Belgesi” alma ve sınav sonuç öğrenme işlemleri adaylar tarafından “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav” adresi aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Başvuruların 24 Eylül 2021 tarihi ile sona ermesinin ardından sonuçların en geç 15 Ekim 2021 tarihine kadar açıklanması gereklidir. 

YORUM EKLE