Dışişleri Bakanlığı 60 KPSS Puanı İle 30 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı ilana göre bünyesine kamu personeli alımı için ilan yayımlandı. İşte dağılım ve başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

Dışişleri Bakanlığı 60 KPSS Puanı İle 30 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Dışişleri Bakanlığı yeni ilan yayımladı. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre 30 kişilik boş kadro ile kamu personeli alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar farklı dillerden olacak ve Giriş sınavı ile Mütercim alınacak. Bu kapsamda adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı ve Yabancı Dİl Sınavı şartı aranacak. peki kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar.

DAĞILIM NASILDIR!

Dışişleri Bakanlığı 30 kişilik boş kadro ile mütercim alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar farklı diller üzerinden gerçekleştirilecek olup dağılım şöyledir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,
  • Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olmak
  • 2017, 2018 veya 2019 yıllarında yapılmış olan Yabancı Dİl Sınavından en az70, 80 ve 85 Puan almış olmak,
  • ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

BAŞURULAR:

Sınav başvuruları, 5 Aralık 2019 Perşembe günü başlayacak ve 15 Aralık 2019 Pazar günü saat 18.00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 10:48
YORUM EKLE