Devlet Hava Meydanları ( DHMİ ) 2021 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı İlanı

Devlet Hava Meydanları Kamu Personeli alımı için resmi Gazetede ilan yayımladı. Farklı şehirlerde olmak üzere 2021 yılı Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı yapılacak.

Devlet Hava Meydanları ( DHMİ ) 2021 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı İlanı

DHMİ Kamu Personeli Alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetede 9 Temmuz 2021 tarihi ile yayımlanmış olan Kamu Personeli Alımı ilanına göre Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Taşra teşkilatına 2021 yılı 10 kişilik boş kadro ile Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı yapacak. Peki hangi şehirlerde alım yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek?

197 MEMUR ALIMINDAN SONRA YENİ İLAN!

Devlet Hava Meydanları ( DHMİ ) geçtiğimiz günlerde de bir ilan yayımlamıştı. KPSS 2021/1 tercih kılavuzu ile Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 197 kişilik boş kadro ile Memur Alımı yapılacağını açıklayan DHMİ Tercih kılavuzunun bitmesi ile yeni bir ilan yayımladı. Buda DHMİ'nin 2021 yılı içerisinde daha yeni personeller alacağını vurgulamaktadır. Söz konusu ilan için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: DHMİ KPSS 2021/1 İle 197 Personel ve Memur Alımı İlanı Kadro Dağılımı ve Şartlar?

7 ŞEHİRDE ALIM YAPILACAK!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Lisans mezunu adaylar içerisinden Taşra Teşkilatı olan 7 farklı şehirde Hava Trafik Kontrolörü alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda alım yapılacak olan 7 Şehir:

Sinop1, Şırnak 2, Muş 1, Adıyaman 1, Şanlıurfa 1, Bingöl 1 ve Hakkari 3

SEÇME SINAVLARI YAPILACAK!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3/c bendi kapsamında istihdam edilmek üzere, 08.07.2018 tarih ve 30472 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Stajyer Hava Trafik Kontrolörü ve Asistan Hava Trafik Kontrolörü Pozisyonlarına Atanacak Adayların Seçme Sınavlarına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümler çerçevesinde seçme sınavları yapılacaktır

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Adaylardan genel ve özel şartlar aranacak. Bu kapsamda:

Genel Olarak Adaylardan;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gereklidir.

Özel Başvuru Şartları:

a) Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak,

b) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED) hükümlerine göre yetkili hastane tarafından düzenlenecek Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almak (Yetkili hastaneler Kuruluşun resmi internet sitesinde -//www.dhmi.gov.tr- duyurulacak olup, detaylı bilgiler anılan talimatta bulunmaktadır.),

c) Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır, gerekirse hakem hastaneye gönderilir ve hakem hastanece verilecek nihai rapor sonucuna göre işlem tesis edilir. Adaylar bilgisayar destekli sınavı veya yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)

d) Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, (ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge (26.07.2016 tarihinden sonraki belgeler geçerlidir.).

e) Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak. (Bknz.: “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği”)

KPSS ŞARTI NEDİR?

2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

DHMİ Kamu Personeli alımı Başvuruları ilanın yayım tarihi olan 9 temmuz 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 26 Temmuz 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden gerçekleştirecekler. Bu kapsamda,

Başvurular, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekmektedir. Şahsen ve posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE