Danıştay Başkanlığı 60 KPSS İle 5 Hizmetli Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu

Danıştay Başkanlığı kadrolu personel alımı ilanı yayımladı. 5 Hizmetli alımı için Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu KPSS'den 60 puan şartı aranacak.

Danıştay Başkanlığı 60 KPSS İle 5 Hizmetli Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu

Danıştay Başkanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Başkanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 60 KPSS İle Memur Alımı yapılacak. 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/A maddesi kapsamında Kadrolu Personel Alımı için Sözlü giriş sınavı sonucuna göre 11. dereceli kadroya 5 Hizmetli Alımı yapılacak. Başvuruları 2022 yılında başlayacak olan ilan hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Kadrolu Personel ( Hizmetli ) Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Danıştay Başkanlığına personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacak.

Sözlü Sınav İçin Özel Şartlar?

  • Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • En az lise mezunu olmak,

Başvurular 2022 Yılında Başlayacak!

Danıştay Başkanlığı kadrolu Hizmetli alımı başvuruları 10 Ocak 2021 tarihi ile başlayacak. En geç 20 Ocak 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular sadece yukarıdaki niteliklere göre yapılacak. Başvuruda bulunacak adaylar e-Devlet şifresi ile Elektronik ortamda kariyer adresi üzerinden başvuru yapılacak.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Hangi illerde alım yapılacağı konusunda hiçbir başvuru da açıklama veya liste yayınlanmıyor neden acaba?

Gülay yıldız
Gülay yıldız - 2 yıl Önce

Başvuru yapacağımız herşeyde yaş şartı var.Lütfen şu yaş şartını kaldırır mısınız.

İhtiyaç sahibi
İhtiyaç sahibi - 2 yıl Önce

4 çocuk annesiyim ve 35 yaşındayım fakat yıldan dolayı kaybediyorum oysaki çok zor şartlar altında sınava hazirlandim çok ihtiyacım var ne olursunuz şu yaş sınırını kaldirabilirmisiniz artık