ATK Lise Mezunu Hizmetli, Güvenlik Görevlisi ve Teknisyen Alıyor

Adli Tıp Kurumu bünyesine personel alımı yapacak. Başvuru süreci bugün başlamış olup lise mezunu personel alımı kadroları ve başvuru şartları haberde.

ATK Lise Mezunu Hizmetli, Güvenlik Görevlisi ve Teknisyen Alıyor

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurulu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kamu Personeli Alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Adli Tıp Kurulu Lise Mezunu Personel Alımı yapacak olup alımlar farklı kadrolarda yapılacak. Hangi şehirlerde hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? Adaylardan aranan nitelikler nedir?

LİSE MEZUNU PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Adli Tıp Kurumu taşra teşkilatlarındaki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda Lise Mezunu Personel Alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar Hizmetli, Güvenlik Görevlisi ve Teknisyen kadrolarında yapılacak. Kadro dağılımı ise:

Destek Personeli ( Hizmetli ) 4 kişi alınacak. Alımlar Diyarbakır ve Gaziantep illerinde yapılacak.

Tekisyen kadrosunda 3 perosnel alımı yapılacak. Alımlar Antalya, Diyarbakır ve Erzurum illerinde yapılacak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosunda ise 30 personel alımı yapılacak. Buna göre alımlar aşağıdaki kadrolarda yapılacak.

 • Yozgat,
 • Van,
 • Şanlıurfa, 
 • Muğla,
 • Gaziantep,
 • Erzurum,
 • Diyarbakır,
 • Antalya,
 • Adana,

BAŞVURU ŞARTLARI:

Adli Tıp Kurumu adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak" şartları aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan özel olarak KPSS şartı aranacak. Buna göre adayların 2020 yılında yapılmış olan kamu personeli seçme sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca kadrosuna göre ise,

Hizmetli Özel Şartlar: Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir mezun olmak,

Teknisyen Özel Şartlar: Ortaöğretim Kurumlarının ElektrikElektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Özel Şartları:

 • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 22 Nisan 2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.(01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
 • 170 cm. 'den, kısa boylu olmamak,
 • Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83'ten fazla, 70- 17=53'ten az olmaması gerekmektedir.)
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı bulunmamak, bedensel engelli olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,
 • 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince güvenlik soruşturması olumlu olmak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuruları 12 Nisan 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 22 Nisan 2021 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Bu yönde adaylar başvurularını sadece İnternet ortamında aşağıdaki adres üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

YORUM EKLE
YORUMLAR
hacer çalışkan
hacer çalışkan - 2 yıl Önce

30 yaş sınırı nedir ya yeter insanlar aç aç anlıyormusunuzbiz bu ülkenin insanları değil iyiz resmen 30 yaş üstü ölü muamelesi