Aile Bakanlığı Türkiye Geneli 2021 Yılı 1000 ASDEP Personel Alımı Yapacak Mı?

Aile Bakanlığı aralıklarla ASDEP alımlarını sürdürüyor. En çok 2019 yılı Son ayında yayımlanan ilan 2021 Yılında Yayımlanacak mı? Personel Alımı Kontenjan dağılımı ne olacak?

Aile Bakanlığı Türkiye Geneli 2021 Yılı 1000 ASDEP Personel Alımı Yapacak Mı?

Aile Bakanlığı Kamu personeli alımı yapacak. Her yıl binlerce adayın beklediği ilan 2021 yılında yayımlanacak mı? ASDEP Personeli alımı için şartlar ne olacak? tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

ASDEP ALIMLARI ARANMAYA BAŞLANDI!

Aile Bakanlığı ASDEP Alımı geçtiğimiz yıl Koronavirüs sebebi ile yapılmamıştı. Adaylar ilanı 2021 yılı için beklemeye başladılar bile. Bildiğiniz üzere Aile Bakanlığı Taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 81 Şehirde Aile Sosyal Destek Personeli ( ASDEP ) Pozisyonu için Personel Alımı yapıyor. Adaylar 2021 yılı için aramalarına başladılar. Şartlar ve bazı bilgiler belli olmaya başladı bile.

ASDEP PERSONEL BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

Aile Bakanlığı ASDEP Alımları için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinin Birinci fırkasındaki A Bendinde bulunan 4, 5, 6, 7 ve 8. maddelerindeki nitelikleri taşıyor olmak gereklidir. Bu kapsamda;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gereklidir.

Bunun Dışında Özel Olarak ise;

Eğitim Şartı: Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak.

Yaş Şartı: Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak ve 65 yaşını bitirmemiş olmak.

Ayrıca, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak zorunludur.

2021 YILINDA ASDEP İLANI YAYIMLANACAK MI?

Aile Bakanlığı ASDEP Personel alımı için en son ilanı 2019 yılında yayımlamış olup başvuruları Kasım ve Aralık ayları arasında almıştı. 2020 yılında sınav işlemleri ve atama işlemleri tamamlanan adaylar görevlerine başladılar. Yeni ASDEP alımları da adaylar tarafından bekleniyor. Ancak ilanın Aralık ayında yayımlanması beklenmektedir.

İLANDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE