Aile Bakanlığı 2022 Yılı 1500 ASDEP ve 4500 Personel Alımı Tarihi

Aile Bakanlığı 6 bin personel alımı için ilana çıkacak. Bakandan müjde geldi. 6 bin Personel Alımı kontenjan dağılımı ve şartları belli oldu.

Aile Bakanlığı 2022 Yılı 1500 ASDEP ve 4500 Personel Alımı Tarihi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı yapacak. 2021 veya 2022 yılında yayımlanacak olan ilan ile Aile Bakanlığı 6 bin Personel Alımı yapacağını ifade edildi. Müjde Aile Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık verdi. katıldığı TV programında sunucunun sorularına cevap veren Aile Bakanı Derya Yanık 6 bin personel istihdamı sağlanacağının müjdesini de verdi. Aynı Zamanda açıklamasında kontenjan dağılımının bilgisi de paylaşıldı.

İLAN YAYIMLANDI! DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

6 Bin Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Belli Oldu!

Aile Bakanı Derya Yanık 24 TV kanalında Belkıs Kılıçkaya ve Fadime Özkanın sorularına yanıt verdi. Sorulan sorularda Aile Bakanlığının 6 bin personel alımlarının 1500 ü ASDEP ve 4500 ü Sözleşmeli Personel olacağını bildirdi. Bu kapsamda 6 bin kontenjan dağılımı:

1500 ASDEP

4500 Sözleşmeli Personel,

 • Meslek uzmanı
 • Avukat
 • Bakım personeli,
 • İdari personel
 • Sosyolog
 • Destek Personeli
 • Büro Personeli
 • Diğer Sağlık Personeli
 • Hemşire (Kadın)
 • Diyetisyen
 • Fizyoterapist
 • Çocuk Gelişimcisi (Kadın)
 • Psikolog
 • Sosyal Çalışmacı

gibi mesleklerde personel alımı yapılacak.

Şimdiye Kadar Yapılacak En Büyük Personel Alımı Olacak!

Bildiğiniz gibi Koronavirüs döneminde kamuya personel alımları oldukça azalmıştı. Durum böyle olunca bir çok kamu personeli adayı işsiz kaldı. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı düğmeye bastı ve şimdiye kadar en büyük personel alımı yapılacak. Konu hakkında Aile Bakanı Derya Yanık;

Bakanlığımıza 6 bin personel için pozisyon ihdasımız gerçekleşti. Bakanlığımızda bir kerede en büyük personel istihdamı olacak. Öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Kadro ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayacak bir talebe cevap verdiler.

6 bin personelin 1500'ü ASDEP'li olacak daha önce söz verdiğimiz gibi. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak.

Başvuru İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

Aile Bakanlığı açıklamasında ilanın önümüzdeki günlerde yayımlanacağını belirtti. Yaptığı açıklamada " Süreç başladı. 2022'nin ilk çeyreğinde çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz. 6 bin yeni çalışma arkadaşımızı büyük bir heyecanla bekliyoruz. " diyen Derya Yanık ilan tarihini vermiş oldu.

Sınav süreci ve diğer aşamaları geçecek olursak ilanın tahmini yayımlanması süresi Aralık sonu veya Ocak ayında olabilir.

İlandan anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Veya Güncel ilanları takip etmek için İŞİN OLSA İNSTAGRAM hesabını takip ederek ilanları oradan takip edebilirsiniz.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2022, 09:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze eren
Gamze eren - 1 yıl Önce

Yaş şartı kaldırılmalı kpss puan üstünlüğüne göre yapılmalı

Derya yavuz
Derya yavuz @Gamze eren - 1 yıl Önce

Ben oğlum için basvu yapicam askerde nerden girip başvuru yapıyoruz bilgi verirmisiniz

Melike
Melike - 1 yıl Önce

Iibf den de alım olsun lütfen kaç yıldır işsiziz artık sesimizi duyun lutfen

Aynur Küçükoğlu
Aynur Küçükoğlu - 1 yıl Önce

Yaş sınırı istemiyoruz

Dhdhdhdh
Dhdhdhdh - 1 yıl Önce

Kpss puanı ile mi alım olacak öyle ise hangi yılın kpss baz alinacak

Ayşegül
Ayşegül - 1 yıl Önce

Çocuk gelişimi lise mezunu alımı varmı kpss ile mi olacak yaş şartı olmasın artık ya kpss puanımız var yaş şartı yüzünden hiçbir ilana basvuramiyoruz

Ayşe
Ayşe - 1 yıl Önce

Yaş sınırı olacaksa AÖF kaldırılsın

Melike kucuk
Melike kucuk - 1 yıl Önce

İnsAllah yas şartı koymazsiniz

Filiz
Filiz - 1 yıl Önce

Yaş şartı bu kaldırın lutfen