Adli Tıp Kurumu ( ATK ) 23 Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Nitelik Kodları?

Adli Tıp Kurumu kamu personeli alımı başvuru ekranı açıldı. VHKİ, Aşçı, Biyolog ve Sağlık teknikeri şartları nedir? Başvuru nitelik kodları paylaşıldı.

Adli Tıp Kurumu ( ATK ) 23 Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Nitelik Kodları?

Adalet Bakanlığı Kamu Personeli alımı için başvuru ekranı açıldı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre Bakanlığa bağlı olan Adli Tıp Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 23 kişilik boş kadro ile Kamu Personeli Alımı yapılacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/A maddesine göre yapılacak.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI!

Adli Tıp Kurumu 23 personel alımı başvuru ekranı az önce 16 Ağustos 2021 tarihi ile saat 10:00 itibari ile açıldı. Başvurular en geç 27 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılacak.

Başvurular Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

KADRO DAĞILIMI VE ŞEHİRLER BELLİ OLDU!

Adli Tıp Kurumu kamu personeli alımları, İstanbul, İzmir, Ağrı, Çanakkale ve Sakarya illerinde yapılacak. Alım Yapılacak kadrolar ise,

  • 14 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni VHKİ Alımı,
  • 1 Aşçı Alımı,
  • 2 Biyolog Alımı,
  • 6 Sağlık Teknikeri Alımı (Otopsi),

yapılacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Kurum adaylardan genel olarak öncelikle KPSS Şartı talep edecek. Adayların 2002 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 27 Ağustos 2021 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak, f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

BAŞVURULAR KPSS PUANINA GÖRE DEĞERLENDİRLECEK!

Başvuru yapacak adaylar için en önemli noktalardan biriside KPSS Puanıdır. Adayların KPSS'den almış oldukları yüksek puan kurtaracaktır. Bu yönde alım kadrosuna göre yapılacak sıralama ile kadro sayısının 3 katı aday belirlenerek sınav yapılacak. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar Sözlü sınava katılma duyurusu ile açıklanacaktır.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 13:31
YORUM EKLE