Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 40 Koruma Güvenlik Görevlisi Alacak!

Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 40 koruma güvenliği alacağını belirtti. Başvuru koşulları ve diğer detaylar için bizleri takip ediniz.

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 40 Koruma Güvenlik Görevlisi Alacak!

Adalet Bakanlığı’na bağlı olan Türkiye Adalet Akademisi tarafından gerçekleştirileceksözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile Türkiye Adalet Akademisindeçalıştırılmak üzere 40 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna açıktan atama ile personel alımıyapılacaktır. İlgili alım için adayların sağlaması gereken şartlar ve detaylar haberin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir ?

İlgili alım için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, ön lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlikkartına (silahlı ibareli) sahip olmak, yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavınyapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak şartları aranırken aynı zamanda:

Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak şartlarının sağlanması istenmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır ?

Başvurular 15 Ekim 2019 günü başlayıp, 30 Ekim 2019 günü mesai saati bitimine kadarTürkiye Adalet Akademisi İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü Şehit SavcıMehmet Selim Kiraz Bulvarı Ahlatlıbel Yerleşkesi Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya sonbaşvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 20:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
kübra
kübra - 2 yıl Önce

sadece ankara ya mi alim yapılacak acaba

Şengül
Şengül - 2 yıl Önce

Bütün kriterler uyuyor sadece kpss puanım istenilen puandan biraz düşük acaba başvurmalımıyım