Adalet Bakanlığı ATK 23 Kamu Personeli Alımı ( VHKİ, Aşçı, Biyolog, Sağlık Teknikeri)

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurumu farklı kadrolarda 23 personel alımı yapacak. Ön Lisans ve Lisans mezunu kadro dağılımı haberde.

Adalet Bakanlığı ATK 23 Kamu Personeli Alımı ( VHKİ, Aşçı, Biyolog, Sağlık Teknikeri)

Adalet Bakanlığı Personel Alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 23 Kişilik boş kadro ile Kamu Personeli Alımı yapacak. Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı yapılacak olup adayların KPSS'den puan almış olmaları gerekmektedir. Başvuru şartları ve kadro dağılımı belli oldu. Ayrıca alımlar farklı şehirlerde yapılacak.

KADRO DAĞILIMI:

Adli Tıp Kurumu 23 Kişilik boş kadro ile İstanbul, İzmir, Ağrı, Çanakkale, Sakarya illerinde alım yapacak. Buna göre,

  • Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni VHKİ Alımı: İstanbul'da 14 kişilik kadro ile Ön Lisans mezunu alım yapılacak.
  • Aşçı Alımı: İstanbul'da 1 kişilik kadro ile Ön Lisans mezunu alım yapılacak.
  • Biyolog Alımı İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığında 2 kişilik Lisans kadrosu ile yapılacak.
  • Sağlık Teknikeri Alımı Otopsi alanında İstanbul'da 3, Ağrı'da 1, Çanakkale'de 1 ve Sakarya'da 1 olmak üzere Ön Lisans mezunu 6 kişi alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu adaylardan genel ve özel nitelikler talep edecek. Bu bağlamda;

Genel Başvuru Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek ve Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak gereklidir.

Özel Başvuru Şartları:

KPSS Şartı: 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı: Son başvuru günü olan 27 Ağustos 2021 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

Eğitim Şartı:

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adli Tıp Kurumuna personel alımı başvuruları 16 Ağustos 2021 tarihi saat 10:00 ile başlayacak olup en geç 27 Ağustos 2021 tarihi saat 23:59 a kadar devam edecektir.

Başvurular Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE