Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 79 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı Kamu Personeli alımı ilanı yayımladı. Farklı kadrolarda olmak üzere sözleşmeli olarak personel alımı yapılacak. İşte şartlar ve detayları.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 79 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurumu bünyesine farklı kadro ve niteliklerde olmak üzere 79 kişilik boş kadro ile Kamu Personeli Alımı yapılacak. Bu yönde Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirmek üzere sözleşmeli olarak personel alacak. Adayların başvuru için Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gerekmektedir.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere;

 • 18 Diğer Teknik Hizmet Personeli(Kimyager),
 • 24 Laborant,
 • 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
 • 3 Teknisyen,
 • 4 Destek Personeli (Hizmetli),

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

 • Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2020 yılı KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6’ıncı maddelerinde yazılı olan şartlar ile bu ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Son başvuru günü olan 22 Nisan 2021 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.(01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
 • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak,

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvurular 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayıp, 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat 17:00 itibarıyla sona erecektir. Başvurular Adli Tıp Kurumunun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2022, 10:41
YORUM EKLE