Adalet Bakanlığı 2021 Yılı 32 Şehirde 625 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alınacak!

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı için ilan yayımladı. 32 farklı şehirde olmak üzere 625 kişilik kadro ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alacak. Şartlar Nedir?

Adalet Bakanlığı 2021 Yılı 32 Şehirde  625 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alınacak!

Adalet Bakanlığı 2021 yılı Kamu Personeli Alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 625 kişilik boş kadro ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Söz konusu alımlar 32 Farklı şehirde yapılacak olup başvuru süreci devam etmektedir. Peki Hangi şehirlerde Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak? Adaylardan aranan şartlar nedir?

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER HANGİLERİDİR?

Adalet Bakanlığı bünyesine 625 kişilik boş kadro ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacak olup alımlar 32 Şehirde yapılacak? Peki alım yapılacak şehirler hangileridir?

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adalet Bakanlığı alımını yapacağı Güvenlik görevlisi alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak, Askerliği ile ilgisi olmamak, İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 12 Mart 2021 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak" şatları aranacak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI ÖZEL ŞARTLARI:

  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,
  • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
  • Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,
  • Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)
  • 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince güvenlik soruşturması olumlu olmak,
  • 2020 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR!

Adalet Bakanlığı 2021 yılı personel alımı için başvurular 23 Şubat 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 12 Mart 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden “Adalet Bakanlığı İş Başvurusu” ekranını kullanarak başvuruları gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özge
Özge - 3 yıl Önce

Ne zaman belli olur

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Admin sonuçlar ne zaman açıklanacak