AÇSHB 4 Bin 313 Memur, İşçi ve Personel Alımı! ASDEP, İŞKUR, ÖSYM

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı farklı alanlarda 3 ilan yayımlayarak 4 bin 313 memur personel ve işçi alımı yapacağını ilan etti. İşte detaylar.

AÇSHB 4 Bin 313 Memur, İşçi ve Personel Alımı! ASDEP, İŞKUR, ÖSYM

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz hafta yaptığı bütçe toplantısında Bakanın verdiği müjde üzerine Bakanlığa 4 bin 635 memur, personel ve işçi alımı yapılacak. Yapılan açıklamada bakanlık ASDEP, İŞKUR üzerinden İşçi ve Tercih kılavuzu ile memur alımı yapılacağı belirtildi. Bunun üzerinde ilanlar geçen hafta ve bu hafta itibari ile yayımlanmaya başlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan toplam ilanlara göre kamuya 4 bin 313 kişi alınacak. Peki bu ilanlara kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru Yapılacak? İlanların detayları nedir? İşte detaylar.

AİLE BAKANLIĞI MEMUR PERSONEL ALIMI İLANLARI:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamuya alım için ilk önce ASDEP Personeli alım ilanını yayımladı. Lisans mezunları içerisinden 1000 kişi alınacak. Sonrasında ise ÖSYM'den gelen duyuruya göre 2 bin 313 lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapılacak. Son olarak ise dün yayımlanan ilana göre İŞKUR üzerinden 1000 işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Bu bağlamda Aile Bakanlığı ( AÇSHB ) toplamda 4 bin 313 kişi alacak.

KADROLU PERSONEL ALIMI BEKLENİYOR!

Aile Bakanlığı yaptığı açıklamalarda ve sonrasında attığı Tweet üzerine 4 bin 313 kişilik memur kadrosu dışında 322 kadrolu personel alımı yapılacağını belirtmişti. 4 bin 313 kişilik alım ilanı yayımlandı ve hala geri kalan 322 kadrolu personel alımı ilanı bekleniyor. Geldiğinde anında İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

GENEL NİTELİKLER NEDİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı alımını yapacağı 4 bin 313 kişilik memur, personel ve işçi alımları için adaylardan genel olarak bazı nitelikler talep ediyor. Bu kapsamda 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklere göre adaylardan aranan genel nitelikler:

 • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak
 • 18 Yaşını Tamamlamış olmak,
 • En az lise mezunu, Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

1000 ASDEP PERSONELİ ALIMLARI:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 81 ilde bulunan taşra teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere, Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar 328 Kişi, Sosyoloji 81 Kişi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 232 Kişi, Psikoloji 256 Kişi, Aile ve Tüketici Bilimleri 50 kişi, Çocuk Gelişimi 53 Kişi olmak üzere 1000 kişilik kadro dağılımı böyledir.

Adaylardan bu yönde Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmuş olmaları ve Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvurular 27 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olup en geç 06 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru hakkında ve diğer konularda daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

İŞKUR ÜZERİNDEN 1000 İŞÇİ ALIMI:

AÇSHB ( Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ) bünyesine 1000 kişilik kadro ile işçi alımı yapacağını ilan etti. Dün ( 25 Kasım 2019 ) itibari ile yayımlanan ilan için başvuru süreci başladı. Adayların en az lise mezunu ve Ön lisans mezunu olmaları gereklidir. Ayrıca Ön Lisans mezunu olan adaylar KPSS 60 puan ile başvuru yapabilirler.

Alım yapılacak kadrolar ise, Temizlik Görevlisi, Diğer Teknik Hizmet personeli, Engelli Bakıcısı, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, Silahsız Güvenlik Görevlisi ve Çocuk Bakıcısı / Çocuk Bakım Elemanı pozisyonlarında alım yapılacak. Başvuru süreci 25 Kasım 2019 tarihinde yayımlanmış olup en geç 29 Kasım 2019 tarihinde yapılması gerekmektedir. Adaylar başvurularını İŞKUR aracılığı ile yapacaklardır. Daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

ÖSYM KPSS 2019/6 İLE 2 BİN 313 MEMUR ALIMI:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İçi ve ASDEP personeli alımları dışında ÖSYM üzerinde yayımladığı ilana göre bünyesine 2 bin 313 kişilik boş kadrosu ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını ilan etti. Alımlar lise, Ön Lisans ve Lisans kapsamında yapılacak.

 • Taşra Teşkilatına ortaöğretim mezunu 82 memur alımı yapacak. Alım yapılacak pozisyon ise Diğer Sağlık Personeli olarak belirtildi.
 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı ön lisans mezunu adayları içerisinden Büro personeli, Diğer Sağlık Personeli, Destek Personeli pozisyonlarında alım yapacak. Bu kapsamda ise Ön Lisans mezunu 323 memur alımı yapılacak.
 • Aile bakanlığı lisans mezunu kapsamında ise, Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Diğer Sağlık Personeli, Öğretmen, Büro personeli, Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Hemşire pozisyonları için 1908 memur alımı yapılacak.

Kadro dağılımı bu şekilde olup başvuru süreci 21 Kasım 2019 tarihi ile başlamıştır. Adaylar tercih işlemlerini en geç 27 Kasım 2019 tarihine kadar yapmak zorundadırlar. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için ve tercih kılavuzuna ulaşabilmek için Buraya Tıklayınız.

Aile Bakanlığına başvuru yapmış ve yapacak olan adaylar burada. KADIN ERKEK İNSTAGRAM GRUBUMUZA SENDE TIKLA KATIL VE YARDIMLAŞ

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 11:46
YORUM EKLE