AÇSHB 1000 ASDEP Personeli Alımı Başvurularında Son Gün!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP alımları için başvurularda son gün! Peki Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Detaylar nedir?

AÇSHB 1000 ASDEP Personeli Alımı Başvurularında Son Gün!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre farklı alanlarda 1000 kişilik kadro ile ASDEP Personeli alınacak. Başvuruların 27 Kasım 2019 tarihinde başlaması ile artık sona erecek. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvuru detayları nedir? İşte detaylar.

81 İL İÇİN ASDEP PERSONELİ ALINACAK!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ( AÇSHB ) bünyesine Türkiye Genelinde kamu personeli alımı yapacak. Bu kapsamda Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında 1000 ASDEP Personeli alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,
  • Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
  • 65 yaşını bitirmemiş olmak
  • Alım yapılacak bölümler için üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmuş olmak.

KPSS BARAJ PUAN ŞARTI YOK!

Aile Bakanlığı ASDEP personeli alımları için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arıyor. Ancak yayımlanmış olan ilana göre KPSS baraj puanı şartı yok ve değerlendirmeler en yüksek puandan başlanarak yapılacak.

BAŞVURULARDA SON GÜN!

Henüz ASDEP alımına başvuru yapmamış olan adaylar için son şans. 27 Kasım 2019 tarihinde başlamış olan başvurular en geç 06 Aralık 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar yukarıdaki nitelikler doğrultusunda başvurularını Bakanlığın web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru sayfasından elektronik ortamda gerçekleştirmeleri gereklidir.

İLANIN TAM METNİ BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevim ozer
Sevim ozer - 2 yıl Önce

Size birşey anlatayım .yüz TL'ye.bir ayakkabı .aldım.fakat.aylik bin TL olunca her iyade etmek zorunda kaldım emeklinin halı bu.terlikle gezmekzorundayim