8 Bin Bekçi Alımı Başvuruları Başlıyor! Başvuru Şartları Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Polis Akademisi Başkanlığından yeni duyurular geldi. Yapılan duyuruya göre 8 bin bekçi alımı başvuruları başlıyor ve şartlar ve başvuru tarihleri belirtildi.

8 Bin Bekçi Alımı Başvuruları Başlıyor! Başvuru Şartları Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

8 Bin bekçi alımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde Bakan tarafından müjdelenmişti ve sonrasından Polis Akademisi Başkanlığı ilerleyen günlerde 8 Bin Bekçi alımı yapılacağı hakkında duyuru yapmıştı. Yapılmış olan duyuruda ilerleyen günlerde başvuruların başlanacağı ve erkek ve en az lise mezunu 8 bin Çarşı ve Mahalle bekçisi alımı yapılacağı belirtilmişti.

Son dakika olarak bugün ( 16 mart 2019 ) Polis Akademisi Başkanlığı yeni bir duyuru yayımladı ve başvuru tarihlerini ve başvuru şartlarını açıkladı. İşin Olsa ekibi olarak sizlere yapılmış olan duyuruyu aktarıyoruz.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Bekçi alımı ilgili yapılan duyuruya göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden ve kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak,

Başvuru Yapıldığı il için İl Sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,

Silah taşımasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Emniyet Teşkilatı Sağlık şartları Yönetmeliğinde Belirtilen şartları taşımak, Alkol uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı yüzünden tedavi görmemiş veya görmüyor olmak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, Başvuru tarihi itibari ile herhangi bir siyasi parti üyeliği bulunmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Askerliğini yapmış olmak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR:

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 8 bin çarşı ve mahalle bekçiliği alımı için adaylar başvurularına 18 Mart 2019 tarihi itibari ile başlayacak ve en geç 01 nisan 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. adaylar başvurularını sadece Başvuru tarihleri arasında tarihleri arasında //www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir.

BAŞVURU KILAVUZU

Ayrıca Bekçi Alımı başvuru ekranı açıldığında anınd abildirim almak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 20:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet sabır uyanık
Mehmet sabır uyanık - 4 yıl Önce

Bedelli başvurusu yapanlarda baş vurabilsinler

Mustafa Babuççu
Mustafa Babuççu - 4 yıl Önce

Benim hikametim istanbulda idi daha yakın zamanda Konya’ya aldım burda bi işte çalışıyorum Başvuru yapacağı ilde en az bir yıl hikamet etmesi koşulu nasıl olucak tekrar İstanbul’a hikamet alıp orda mı gireceğim

Emre korkmaz
Emre korkmaz - 4 yıl Önce

Yaş sınırını 34 ve ya 35 yapılsa güzel olur emeklilik yaşı 65 sonuçda

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Mustafa babuççu malasef başvuru yapamıcaksın yapsandan kabul edilmeyecektir

Mahmut
Mahmut - 4 yıl Önce

Boy biraz daha düşse çok iyi olacak

Eyyüp kaçar
Eyyüp kaçar - 4 yıl Önce

Orta ögretim olmuyor mu lise ve dengi okul derken

Dogan sonmez
Dogan sonmez - 4 yıl Önce

35 bekliyorduk.akp oy felan yok .ozaman

Asker
Asker - 4 yıl Önce

Arkadaslar askerdeyim nasburabilirmiyim