4 Bakanlık 135 Personel Alımı için İlan Yayınladı! Başvurularda Son Günler!

Ocak ayı içinde 4 bakanlıktan personel alımı yapılacağının ilanı geldi. Bakanlıklar toplamda 135 personel alımı yapacaktır. İstihdam detayları ve başvuru koşulları haberimizdedir.

4 Bakanlık 135 Personel Alımı için İlan Yayınladı! Başvurularda Son Günler!

Ocak 2020’nin de sonuna yaklaşırken birçok kamu kurumu sitesinde yayınlanan ilanlarda farklı kamu kurum ve kuruluşlarına farklı alanlarda istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapılacaktır. Hem KPSS A hem de KPSS B hem de KPSS şartsız olmak üzere yayınlanan ilanlar ile farklı kadrolarda alım gerçekleştirilecektir. Buna göre bu personeli alımı yapacak olan kamu kurumlarının ilanlarına ait kadrolar ve ilanlara ilişkin detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Alım Yapacak Olan Bakanlıklar

Toplamda 135 personel alımı gerçekleştirecek olan kurumlar ile son başvuru tarihleri şu şekilde belirtilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Uzman Yardımcılığı sınav ilanın 27.01.2020

Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yard. sınav ilanı 31.01.2020

Adalet Bakanlığı sözleşmeli mühendis alım ilanı 10.02.2020

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı sınav ilanı 31.01.2020

Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilanı 21.02.2020

Başvuru Şekli ve Şartları

İlgili kamu kurumları ilanlarında farklı alanlarda alımlar gerçekleştirilecektir. İlanlarda genel itibari iel adaylardan ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında tabloda belirtilen puan türlerinden istenilen en az puanı almış olmak,En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, belirtilen bölümlerini veya bunlaradenkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden son başvuru tarihiitibariyle mezun olmak gibi özel şartları sağlamaları istenmektedir. İlgili ilanlara ulaşmak ve başvuru yapmak için tıklayınız.

YORUM EKLE