24. Dönem POMEM Duyurusu Yayımlandı! 81 İl İçin 2 bin 500 Kadın Polis Alımı Yapılacak!

Polis Akademisi Başkanlığı 24. Dönem POMEM kapsamında 81 il için yeni polis alımı yapacağı hakkında duyuru yayımladı ve toplamda 2500 kadın polis alımı yapılacak açıklaması yaptı.

24. Dönem POMEM Duyurusu Yayımlandı! 81 İl İçin 2 bin 500 Kadın Polis Alımı Yapılacak!

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olan Polis Akademisi Başkanlığı uzun süredir adayların merakla beklediği duyuruyu yayımladı. Yayımlanmış olan duyuruya göre 24. Dönem POMEM kapsamında 2 bin 500 kadın polis alımı yapılacak. Adaylardan aranacak şartlar henüz belirtilmemiş olup ilerleyen günlerde ilanın resmen açıklanması beklenmektedir.

24. Dönem POMEM Sınav Duyurusu:

Polis Akademisi Başkanlığı yapmış olduğu duyuruya göre, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamımın talimatlarıyla, Polis Merkezi Amirliğine başvuru için gelen kişilere en üst düzeyde hizmet verilmesi ve iletişim kurulması bakımından taleplerin en iyi şekilde alınması gerekçesi ile, Başvuru için gelen kişileri güler yüzlü, beklentilerine odaklanan ve güven verici bir şekilde karşılanarak hem Polis Merkezi Amirliğindeki, hemde Polis Merkezi Amirleri dışında iş ve işyerlerinde görevlendirmek üzere bilgilendirme ve yönlendirmeler için 81 il 700 Polis Merkezinde “Polis Merkezi Amirliği Etik Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası” uygulaması hayata geçirilmiş olup bu kapsamda polis alımı yapılacağı açıklandı.

2 Bin 500 Kadın Polis Alımı Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre sadece lisans mezunu olan adaylar arasından alım yapılacak. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü Güven Masası uygulaması kapsamında Polis Merkezi Amirliklerimizde olmak üzere, benzer kapsamdaki diğer birimlerimizin iş ve işlemlerine katkı sağlamak amacıyla lisans mezunu 2 bin 500 kadın Polis Memuru adayı alınacak.

BAŞVURU KILAVUZU NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

2 Bin 500 kadın polis alımı için henüz başvuru kılavuzu yayımlanmamış olup, sadece duyurus yapılmıştır. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre Ön Başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar önümüzdeki günlerde Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesinde ilan edilecektir.

Başvuru Kılavuzu yayımlandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek ilandan ve başvuru kılavuzundan anında haberdar olabilirsiniz. Veya bizler isosyal medya üzerinden takip ederek ilanları anasayfanızda görebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 13:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
esra orhan
esra orhan - 4 yıl Önce

Insallah Polislikte bayanlar da yas sınırı esnetilir.

Gamze
Gamze - 4 yıl Önce

Dikkat ettiyseniz sayın devlet büyüklerimiz lisans Mezunları hepsi yaşa takılıyor ve kimse başvuru yapmayacaktır ve siz önlisans mezunu almıyorsunuz neden acaba onlar 4 yıl okuyup polis olmak için degil onlar kendi bölümlerinden atanmak istiyor bence bu hak önlisanslara verilmeliydi

Kübra
Kübra - 4 yıl Önce

Gamze hanıma katiliyorum.Onlisans neden yok

Ayşegül
Ayşegül - 4 yıl Önce

lütfen lütfen şu kpss lisans puanını 50 puana düşürün lütfen.. tek engelim kpss..

Talha
Talha - 4 yıl Önce

Erkek alımı olacak mı bilginiz var mı ?

Adax
Adax - 4 yıl Önce

Lisans KPSS puanı 50 ye düşmeli

Bilge
Bilge - 4 yıl Önce

Bayan boy ortalamasi dikkate alinarak 1.53 duser insaAllah sayin bakanimizdan talebimizdir