2019 ASDEP Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak? Adaylar Seslerini Ulaştırıyor (Tartışalım)

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2019 yılı ASDEP personel alımlarını ne zaman yapacak? 1 yılı aşkın süredir bekleyen binlerce adayın sesini gündeme taşımaya çalıştığımız haberimizde, adayların düşüncelerine ve isteklerine yer veriyoruz. Yorumlar kısmından ASDEP personel alımını tartışıyoruz...

2019 ASDEP Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak? Adaylar Seslerini Ulaştırıyor (Tartışalım)

2018 yılı için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine ASDEP personeli alımı yapılacağı ifadelerine yer verilmiş, adaylara müjdeli haber olarak kamuoyuna duyurulmuştu. Gündeme taşıdığımız bu haberimizde, ilgili alımlara yönelik bakanın açıklamalarına, ASDEP personellerinin görev alanlarına ve başvuru yapmak isteyecek adaylarda aranacak şartlara değinmiş, bilgilendirme sağlamaya çalışmıştık. 2019 yılı için ASDEP personel alımı hala yayımlanmadı ve açıklamaların üzerinden 1 yıl süre geçti. Bakan tarafından yapılan açıklamayla gündeme yansıtılan ASDEP personeli alımıyla alakalı henüz bir adım atılmadığı gibi, açıklamalara da yer verilmedi. Bu konuyla alakalı binlerce adayın umutları adeta yok oldu ve ilanla alakalı umutlarının kalmayışından dolayı da sosyal medyada tepkilerini dile getirmeye başladılar.

ADAYLAR ASDEP PERSONEL ALIMINI BEKLİYOR - YORUMLARDA TARTIŞALIM

ASDEP personel alımı açıklamalarının üzerinden 1 yıl geçmiş olmasına rağmen henüz bkaanlık tarafından net bir açıklama yapılmadı. Açıklamanın yapılmayışı, bazı haber platformunda ilanların yayımlandığını ifade eden gerçek dışı haberler nedeniyle de iş artık çığırından çıkmış durumda. Binlerce aday sosyal medya platformlarından seslerini duyurmaya çalışıyor, ASDEP personel alımı için bakana ulaşmaya çalışıyorlar. Bakanın veya bakanlığın bu konudan haberdar olabilmesi, ilan bekleyen binlerce vatandaşın sesinin duyulması amacıyla bu yazımızı hazırladık ve yorumlar kısmında ilan bekleyen adaylarla birlikte tartışıyor olacağız. Yorumlar kısmından adayların seslerini duyurmak için düşüncelerini aktarmalarını, bu yazımıza destek olmalarını ve ilan bekleyen diğer binlerce kişi gibi beklentilerini ifade etmelerini bekliyoruz.

ASDEP 4 BİN PERSONEL ALIMI 2019 YILINDA YAPILIR MI? NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Üzerinden 1 yılın geçtiği ASDEP personel alımıyla alakalı net bir adım atılmadı. Uzunca bir sürenin geçtiği bu ilanın 2019 yılında yayımlanacağını düşünüyor musunuz? Sizce bu alımlar hakkında açıklamalar ne zaman yapılır? Yorumlar kısmından bizlerle düşüncelerinizi paylaşabilir, sesinizi gündeme taşıyabilirsiniz...

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sosyolog
Sosyolog - 3 yıl Önce

Artık ASDEP alımı olsun çok yorulduk beklemekten

Pdrci
Pdrci - 3 yıl Önce

Artık asdep alımları başlasın çok bekledik sesimizi duyun lütfen

Sosyal hizmet
Sosyal hizmet - 3 yıl Önce

Ögretmenlere bir 20 bin kadro sözü daha verilmişken imamlara 9500 kadro verilmişken 20 bini aşkın polis alınırken bize verilen sözler nefen tutulmuyor anlamak mümkün değil. Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji gibi bölümler işsizlikten kırılırken maduriyetimizi gören, sesimizi duyan yok.

Yavuz Gencer
Yavuz Gencer - 3 yıl Önce

Uygun bir platform üzerinden örnek bir dilekçe ile bakanlığa sesimizi duyurmaya çalışsak inanıyorum ki bakanlıktan bir karşılık buluruz. Önemli olan böyle bir organizasyonu hayata geçirmek. Birlikten kuvvet doğar.

Özlem Özyılmaz
Özlem Özyılmaz - 3 yıl Önce

Yıllarca sosyoloji bölümüne ne gereken önem verilmemiştir istihdamı konusunda aktif bir eyleme geçilmemiştir. Asdep özellikle sosyologlar adına mevcut potansiyelini gösterebilme adına çok önemli projedir. Bizler dört gözle alım tarihini beklemedeyiz.

sosyolog
sosyolog - 3 yıl Önce

Son zamanlarda çoğu kurum az veya çok alım ilanı ile müjdeli haberler verir iken bakanlığımızdan da bu minvalde güzel haberler bekliyoruz

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Enaz 60 puan ile baslasin alimlar ozellikle psikologlara oncelik verilsin .Egitimde saglikta psikologlara ihtiyac var ne yazikki saglikta 1 tane alim oldu egitimde alim pdr ile ortak olunca biz psikologlar aciktayiz .

Pdr
Pdr - 3 yıl Önce

Verilen sözün tutularak 4000 alımın seçim öncesinde gerçekleştirilmesini istiyoruz