Uzman Müfettiş Alımının Arttırılması Gündemde

Uzman Müfettiş Alımının Arttırılması Gündemde.Başvuru koşulları hakkında ve haberin detayları hakkında son dakika gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Uzman Müfettiş Alımının Arttırılması Gündemde

2019 yılına ait kamu kurumlarının personel alımı ilanları beklenirken 2023 hedefleri doğrultusunda gelecek dönemler için kamu personeli alımlarında yeniliklerin gündeme gelmesi bekleniyor. Bu yeniliklerden ilki Devlet Personel Başkanlığı’nın kapanması ile birlikte personel atamalarında daha efektif bir sistemle alımlar yapılması şeklinde yenilenerek, işlevini koruyarak devam edecek bir yapılanmaya gidilmesi olarak görülüyor.

Ayrıca kamuya daha fazla uzman yardımcısı, kontrolör ve denetçi alımı yapılarak kamu kurumlarının denetlenmesi sağlanacak. Bunun yanı sıra yeni dönemde gündeme gelen bir diğer konu ise kamunun kariyer meslekleri olarak ifade edilen uzman kadrolarına da yüzde 350 istihdam artışının yapılamasıdır. Bu noktada başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere bu kuruma bağlı çalışan Gelir İdaresi Başkanlığı’na ve sonrasında ise Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde görev alan memurlara uzmanlık hakkı tanınarak, uzmanlık kadrolarında bir artışa gidileceğinin ilk sinyalleri verildi.

İİBF Mezunları da Kadro Bekliyor

Bu noktada Hazine ve Maliye Bakanlığı bağlı kurumu Gelir İdaresi Başkanlığı ve sonrasında Milli Emlak Genel Müdürlüğü memurlarınauzmanlık kapsının açılması ile birlikte bu kurumlara iki yıldır yapılamayan gelir uzmanı, müfettişlik gibi kadrolarda alım yapılması isteniyor. Birçok İİBF mezunun beklediği kadrolara iki yıldır atama yapılmadı. Adayların yeni dönem ile birlikte bu kadrolara yüksek bir alımını yapılmasını istedikleri ifade edilirken,diğer kamu kurumlarına da personel alımı yapılmasıçerçevesinde ilanların bir an önce yayınlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 17:59

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 1 yıl Önce

Farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz