Türk Hava Kurumu 2019 Yılı Personel ve Memur Alımları

THK çeşitli kadrolarda personel alımı yapacağını duyurdu.Kadro detayları ve çalışma koşulları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.Detaylar haberimizdedir.

Türk Hava Kurumu 2019 Yılı Personel ve Memur Alımları

Ülkemizde 925’ten bu yana havacılık faaliyetlerini ve diğer hava işleri ile ilgili mevzuatı uygulayan, eğitim ve dersler veren öneli havacılık kurumlarından biri olan Türk Hava Kurumu, özellikle havacılık sektöründe kariyerine başlamak isteyen, geliştirmek isteyen adaylara da istihdam olanağı sunmaktadır. Bu kapsamda farklı pozisyonlar alım yapan kurum içerisinde adayların başvuracağı kadrolar bulunmakla birlikte özellikle 2019 yılı için yayınladığı ilanlarda kurum 2 pozisyonda alım gerçekleştireceğini açıkladı. İlgili ilanlara ilişkin detaylar ve başvuru şartları ise haberimizin devamında yer alıyor.

THK Yazı İşleri Memuru Alımı

THK Genel Başkanlığı Hukuk Müşavirliği’nde görev alacak olan adaylar burada dava ve icra takibi gerçekleştirme, kurum içi ve dışı yazışmaları hazırlama, dosyalama ve arşivleme işlemleri ile birlikte hukuk bilgisayar programlarına kayıt ve diğer işlemleri gerçekleştirecektir. Adaylar kurum bünyesinde Baş Hukuk Müşaviri ’ne bağlı olarak görev yapacak olup başvuru şartları şu şekildedir.

İki yıllık Yüksekokul eğitim kurumlarının adalet meslek yüksekokullarında mezun olma, mesleğinde adil, dürüst ve güvenilir olma, işi bitirme, sonuçlandırma niteliğine sahip olma, kurumun vizyonu gereği hareket etme ve kültürüne uyum sağlama becerisine sahip olma şartları adaylarda aranmaktadır. Bunun yanı sıra başvuru yapacak olan adaylardan meslekte en az 2 yıl tecrübe şartı aranırken adaylar Ankara’da görev alacaktır.

THK Hava Balonu Pilotu Alımı

Türkiye’nin en nitelikli pilot ve havacılık meslek grubunda çalışacak olan personellerini yetiştiren Türk Hava Kurumu, Denizli Pamukkale ve Nevşehir Ürgüp’te görevlendirilmek üzere sıcak hava balonu pilotu alımı yapacağını ilan etmiştir. Buna göre kurum tarafından gerçekleştirilecek olan alımlarda adayların sağlaması gereken şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir.

En az 425.000 cuft Sıcak Hava Balonu uçurma lisansına sahip olma şartı, bunun yanında SHGM tarafından istenilen eğitim sertifikalarına sahip olma, lisanslandırma şartlarına sahip olma, en az 750 saat uçuş saatine sahip olmak ve son olarak ise iyi derece İngilizce bilmek ve sektörde en az 3 yıl tecrübe sahibi olmak şartları yer almıştır.

İlgili ilanlara başvuru için adresi tarayıcınızı adres çubuğuna yapıştırın: //bit.ly/2KlaDe0

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 17:14

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE