TÜBİTAK 28 Personel Alımı Yapacak

TÜBİTAK KPSS şartı aramaksızın bünyesine 28 personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru detayları ve haber hakkındaki diğer gelişmeleri sizler için derledik.

TÜBİTAK 28 Personel Alımı Yapacak

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımları ekim ayı itibari ile de devam etmekte olup bu doğrultuda alım yapacağını açıklayan bir diğer kurum ise TÜBİTAK oldu. TÜBİTAK bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS şartı aramadan 28 personel alımı yapacağını açıklamış olup adaylar araştırmacı ve teknisyen kadrolarında görevlendirilecektir. Bunun için ise adayların ilgili kadrolara göre istenen başvuru şartlarını sağlaması gerekmekte olup bu şartlar ise ilanda şu şekilde yer almıştır.

Başvuru Şartları ve Detaylar

Toplamda 28 personelin istihdam edileceği alımda TÜBİTAK araştırmacı ve teknisyen kadrolarında alımlar gerçekleştirecektir. Personeller proje kapsamında istihdam edilecek olup adaylardan istenen şartlar ise kadrolara göre değişiklik göstermektedir.

Genel olarak adaylardan istenen şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, kamu haklarına tam erişimi bulunmak, erkekler için askerlik görevini yapmış, askerlik ile ilgisi olmamak, görevini yerine getirmeye engel bir sağlık durumu olmamak, ilanda yer alan üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, ÖSYM tarafından yapılan YDS dil sınavından istenilen asgari dil şartını sağlamak gibi özel ve genel şartların yerine getirilmesi istenmektedir.

Toplamda 28 personel alımının yapılacağı bu alıma başvurmak isteyen adaylar 9 Ekim tarihine kadar TÜBİTAK UZAY internet sitesinde ilgili duyuru altında yer alan online formu doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu noktada kurum tarafında birtakım belgelerin de başvuru sırasında online olarak yüklenmesi istenmekte olup adayların ilanda yer alan belgelerin taranmış halini online olarak bulundurması gereklidir.

YORUM EKLE