TCDD İŞKUR Aracılığı İle 38 Kadrolu Personel Alımı Sona Eriyor!

Devlet Demiryolları geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilanda bünyesine 38 kadrolu personel alacağını belirtmişti. Ancak başvurularda son güne gelindi.

TCDD İŞKUR Aracılığı İle 38 Kadrolu Personel Alımı Sona Eriyor!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından ve sonrasında İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilana göre TCDD bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amacı ile farklı statülerde personel alacağını belirtmişti. Bu kapsamda başvurularına geçen hafta 10 temmuz 2019 tarihi itibari ile başlamalarının ardından artın sona eriyor. peki kimler başvuru yapabilir?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Devlet Demiryolları taşımacılık alanında 38 kişi alacağını belirtmişti. Söz konusu ilana , Normal, Eski Hükümlü, ve TMY ve Engelli olan adaylar başvuru yapabilecekler.

Bu kapsamda adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmak, Erkek adaylar için askerlik ile bağlantısı bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve Hal durumunu ( Eski hükümlü, engelli veya TMY ) gösterir belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

HANGİ POZİSYONLARDA ALIM YAPILIYOR?

TCDD 38 kişilik boş kadro ile, 6 Alıştırıcı-Montör (İçten Ateşlemeli Motorlar) (Deniz Ve Uçak Motorları Hariç) , 1 Makine Montaj İşçisi, 1 Nezaretçi Ve Ustabaşı (Makine Ve Metal Mamuller İmalatı), 25 Teknik Servis Elemanı ve 5 Tren Makinisti kadrolarında alım yapacak.

ALIM YAPILACAK İLLER NEDİR?

TCDD yayımladığı ilanda, İstanbul, Ankara, Çankırı, İzmir, Balıkesir, Konya, Hatay, Kütahya ve Marmaray İşletme müdürlüğüne alım yapılacak.

SÜREKLİ ALIM İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILACAK?

TCDD 25 Engelli, 8 Eski hükümlü ve 5 Sürekli işçi alacağını belirtti. 5 Kişilik alım için adaylara Kura çekimi yapılacağı belirtildi. Diğer alımlar için ise adayların KPSS den puan almış olmaları gerektiği açıklandı.

Kura çekimi Noter huzurunda kura çekimi gerektiği taktirde 22.08.2019 tarihinde TCDD Genel Müdürlüğü Konferans salonunda yapılacaktır. Kura sonuçları www.tcddtasimacilik.gov.tr adresinde ilan edilecektir. (Kura çekimini dileyen adaylar izleyebilir.)

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Adaylar başvurularına 10 Temmuz 2019 tarihinde başlamıştı ve artık sona eriyor. Adaylar başvurularını en geç 16 Temmuz 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular İŞKUR resmi İnternet sitesi üzerinden https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinde yapılacaktır.

İlanlara ulaşmak için İşyeri ünvanı kısmına TCDD yazarak ilgili ilanlara ulaşılabilmektedir. İlanların tam metinlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

TCDD 25 Engelli Personel Alım İlanı

TCDD 8 Eski Hükümlü Alım İlanı

TCDD 5 Normal İşçi Alım İlanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 2 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn