T.C. Devlet Demiryolları Toplamda 32 Kişi Alacak

T.C. Devlet Demiryolları Toplamda 32 Kişi Alacak.Başvuru koşullarının neler olduğu ve haber hakkındaki son dakika gelişmelerini sitemizi inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.

T.C. Devlet Demiryolları Toplamda 32 Kişi Alacak

Birçok adayın merakla beklediği 2019 KPSS/1 kılavuzu bugün ÖSYM tarafından açıklandı. Kılavuzun da açıklanması ile birlikte adaylar kamu kurum ve kuruluşlarının açmış oldukları kontenjanlara başvuru yapacak olup alım yapacak olan kamu kurumlarından biri de T.C. Devlet Demiryolları olup farklı öğrenim mezuniyetine sahip olan adaylar arasından toplamda 32 kişiyi istihdam edecektir. Bu alımlara göre DDY tarafından istihdam edilecek olan adaylar kurumun:

  • Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü
  • T.C.Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde görev alacak olup alım yapılacak olan kadrolara ilişkin detaylar ise haberin devamında yer almaktadır.

Alım Yapılacak Kadrolar

DDY tarafından KPSS/1 döneminde gerçekleştirilecek olan alımda adaylar şu pozisyonlarda göreve alınacaktır:

  • Kondüktör
  • Memur
  • Mütercim
  • Mühendis
  • Avukat
  • Vagon Teknisyeni

İlgili kurumda istihdam edilecek olan adayların ilgili KPSS puanları ile ÖSYM internet sitesi üzerinden tercih yapması gerekli olmakla birlikte toplamda 32 kişinin alınacağı kurum bünyesinde ise 13 lise mezunu, 8 ön lisans mezunu ve 11 de lisans mezunu aday alınacaktır.

Adaylar 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılan KPSS sınavdan almış oldukları KPSSP94, KPSSP93 ve KPSSP3 puanları ile ilgili kadrolara başvurabileceklerdir. Adayların tercihlerini 9 ile 18 Temmuz arasında ÖSYM internet sitesi üzerinden, kimlik bilgileri ve şifreleri ile birlikte girmeleri gerekmekte olup özellikle tercih yaparken istenilen niteliklere dikkat edilmelidir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE