Sahil Güvenlik 60 KPSS Puanı İle 14 Farklı Kadroda 66 Kamu Personeli Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 66 kişilik boş kadrosu ile sözleşmeli olarak kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. En az lise mezunu olmak ile 60 KPSS aranıyor.

Sahil Güvenlik 60 KPSS Puanı İle 14 Farklı Kadroda 66 Kamu Personeli Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi iternet sitesinde yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amacı ile sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanana ilana göre alımlar farklı 14 kadro için yapılacak ve erkek ve kadın adaylardan başvuru yapabilecekler. İşin Olsa ekibi olarak sizler için ilgili ilan hakkında detayları aşağıda paylaşacağız.

İLANIN DETAYLARI VE ALIM KADROLARI:

Sahil Güvenlik Komutanlığı 14 farklı kadro ile 66 kamu personeli alımı yapacak. Bu kapsamda, 4 Büro Personeli (Disiplin İşlemleri), 1 Tekniker (Elektrik Teknikeri), 1 Tekniker (Elektronik), 1 Tekniker (Tekstil), 1 Büro Personeli (Mal Sorumlusu), 2 Büro Personeli, 1 Teknisyen (Bilgisayar), 2 Teknisyen (Elektrik), 6 Teknisyen (Sıhhi Tesisat ve İklimlendirme), 1 Teknisyen (Bakım Onarım), 31 Destek Personeli (Hizmetli), 11 Destek Personeli (Garson), 3 Destek Personeli (Berber) olmak üzere toplamda 66 personel alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı kamu perosneli alımı ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri yerine getiriyor olmaları gerekmektedir. Sonrasında ise söz konusu ilana en az lise mezunu olan, KPSS den 60 puan almış olan erkek ve kadın adaylar başvuru yapabileceklerdir.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
  •  İlan edilen pozisyon unvanları için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.
  • Alım yapılacak pozisyon unvanının hizasındaki yıla ait puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.
  • Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (02 Eylül 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).
  • Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak (Bkz. 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Ek Madde-1).
  • Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • İlan edilen pozisyon unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 19 Ağustos 2019 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 02 Eylül 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.Adaylar başvurularını sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 yıl Önce

neden ilana başvuru açılmadı admin yardımcı olursan sana zahmet