Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Personel Alımı Tarihi Belli Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA 2019 sonuna kadar 29 bin 689 personel alımı yapılacağını açıkladı.Alımların KPSS puanı ile belirleneceği açıklandı.Detaylar haberimizdedir.

Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Personel Alımı Tarihi Belli Oldu

Bu ay içerisinde 12 bin sağlık personeli alımı gerçekleştiren Sağlık Bakanlığı 2019 yıl sonuna kadar sağlık personeli alımını sürdürecek. Bu kapsamda daha önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafında yapılan açıklamada, 17 bin 689 personel alımı içinde tarih veren Bakan Koca, 2019 yıl sonuna kadar 29 Bin 689 personel istihdam edeceklerini açıklamış olup bu ay başında 12 bin personel ilanından sonra ise 17 bin 689 daha gerçekleşecek. Adayların merakla beklediği ilanın yayınlanma tarihini ise Bakan Koca vermişti.

Koca: 2019 Sonuna Kadar 17 Bin 689 Personel Alınacak

2019 yılı Sağlık Bakanlığı tarafından,Bakan Koca’nın kendiInstagram hesabı üzerinden paylaştığı videoda personel alımı konusunda da birtakım açıklamaları bulunuyordu. Bu videoda yapılan açıklamaya göre "Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan personel alımı eskiden olduğu gibi KPSS puanıyla belirlenecek. 3-4 ay içerisinde de personel alımının ikinci etabını gerçekleştireceğiz.” Şeklinde bir ifade kullanmıştı. Burada ikinci etap olarak kastedilen 17 bin 689 personel alımı olup ilanın yayınlanma tarihine de açıklamada dikkat çekilmektedir.

17 Bin 689 Personel Alım İlanı Ne Zaman?

Bakan Koca tarafında kendi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımda 3-4 ay içerisinde de personel alımının ikinci etabını gerçekleştireceğiz şeklindeki ifadeye göre bu ay başında yapılan 12 bin personel alımı kastedilmekte olup ilan ağustos ayında yayınlanmıştır. Buna göre ikinci 17 bin personel alımının ise Kasım veya Aralık ayı gibi yapılaması muhtemeldir.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 14:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ANNE
ANNE - 2 yıl Önce

DAHA NE KADAR BEKLİCEZ HEMŞİRE YARDIMCILARI LÜTFEN ATANSIN ÖZELDE BİLE İŞ BULAMIYORUZ BÖLÜMÜ TANIMIYORLAR LÜTFEN YARDIM EDİN HEMŞİRE YARDIMCILARININ ATAMASI YAPILSIN.

Saim gundogdu
Saim gundogdu - 2 yıl Önce

Guvenlik alimini koruma Guvenlik onlisans mznlandan alin issizik

Işsiz biyolog
Işsiz biyolog - 2 yıl Önce

Onbinlerce biyolog menzunu var bu ülkede,oratalama 30-40 kişi alınıyor yılda. Sonra diyorlar ki e ihtiyaç yok. Tamam. Kabul. Öyleyse universitelerdeki bu bölümü kapat. Zaten özelde de iş yok.Daha ne kadar gençleri sömüreceksiniz. Allah'tan korkun.Bunun bedelini nasıl ödeyeceksiniz. Saçma sapan eğitim politikalarınız yerin dibine batsın