PTTPAL’dan 1100 Personel Alımı Olabilir

PTTPAL’dan 1100 Personel Alımı Olabilir.PTT yakın zamanda personel alımı yapabileceği haberleri hakkında bilgi alabilirsiniz.Başvuru şartlarının neler olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz.

PTTPAL’dan 1100 Personel Alımı Olabilir

Türkiye’nin en köklü kamu kurum ve kuruluşları arasında yer alan PTT, 2019 yılı için kamu personeli alımı için ilanı henüz açıklamış değil. Fakat PTT bağlı kuruluşlarından biri olan ve PTT bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştiren kuruluş 2018 yılının sonunda 2019 yılı için ilana çıkacağını açıklamış ve daha sonra ilan iptal edilmişti. Birçok kişinin merakla beklediği ve büyük istek gösterdiği PTTPALL’danise beklenen haber gelebilir. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlara memur alımlarının arttığı bu güvenlik görevlisi ve operasyon görevlisi kadrolarına alım yapılmasına muhtemel olarak bakılıyor.

Peki Şartlar Nelerdi?

PTTPAL bünyesinde yapılacak olan alımlarda kurum:

  • En az ilkokul mezunu olma,
  • Kadın adaylardan arasında ise en az lise mezunu olma,
  • Erkekleradaylar için 22-32 yaş aralığında olma,
  • Kadınlar için ise 18-27 yaş aralığında bulunma,
  • Erkek adaylarda en az 1,73 cm,kadın adaylar için ise en az 1.64 cm. boyunda olmak şartlarının sağlaması gerektiği açıklanmıştı.

2018 sonunda duyurulan ama daha sonra iptal edilen 1100 PTT personel alımı için o dönem yayınlanan kadronun, ilerleyen günlerde tekrar ilan edilmesi bekleniyor. Daha önce de Haziran ayı sonuna doğru olması beklenen ilanda tüm adayların gözü kulağı Haziran ayının sonuna kitlendi.

PTTPAL yani PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirket’i olarak da bilinen kuruluş ilanlara kariyer siteleri üzerinden duyuru yapmakta olup adayların bu siteleri kontrol etmesinde fayda bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 14:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
tgthghf
tgthghf - 1 yıl Önce

kadınlarda yaş şartını kaldırın ya bune arkadaşşş nasıl bi delvettir herşeye bı kısıtlama bu ksııtlamanıoz yuzunden işe giremedik halada giremiyoruz rezillerrr

İhs kyg
İhs kyg - 1 yıl Önce

Buyaş sinirlamasineya sanki oyas üstü emeklimi oluyor birazmantık ya üst yaş bumemlekette yaşamiyor

Fatih turan
Fatih turan - 1 yıl Önce

Hangi ilcelerde alınacak

Cavanşir Gül
Cavanşir Gül - 1 yıl Önce

Nereye nasil başvuru yapilyor hangi il

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Erkeklerde askerlik şartı var mu

vatandaş
vatandaş @Ahmet - 1 yıl Önce

evet var