Orman Genel Müdürlüğü 1146 Personel Alımı Başvuruları Başlıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için başvurular başlıyor. Farklı kadrolar için 1146 personel alınacak. Kimler Başvuru Yapabilir?

Orman Genel Müdürlüğü 1146 Personel Alımı Başvuruları Başlıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. Yayımlanmış olan ilana göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak için farklı pozisyonlarda olmak üzere toplamda 1146 kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Peki söz konusu ilan için başvuru süreci ne zaman başlayacak ve adaylardan aranan şartlar nedir?

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR!

Resmi Gazete'de 29 Ağustos 2019 tarihi itibari ile yayımlanmış olan ilana göre Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğüne 4 bin 996 personel alımı yapılacağı ilan edilmişti. Söz konusu alım kadrolarında, Sözleşmeli personel statüsünde olan pozisyonlar, Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza memuru kadroları yer aldı. 29 Ağustos'ta yayımlanan 1146 personel alımı için başvuru süreci bu hafta başlayacak. Bu kapsamda 12 Eylül 2019 tarihinde başlayacak olan personel alımı başvuruları en geç 23 Eylül 2019 tarihine kadar saat 23:59 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular //isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile yapılacak olup bunun dışında yapılaccak şahsen veya posta yolu başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Söz konusu Orman Genel Müdürlüğü personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan bazı genel ve özel şartlar talep ediliyor. Bu doğrultuda adaylardan aranan genel nitelikler 65 7Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacaktır.

HANGİ KADROLAR İÇİN ALIM YAPILACAK?

Orman Genel Müdürlüğü toplamda 1146 kişilik boş kadro ile 50 Mühendis, 65 Avukat, 11 Biyolog, 11 laborant, 1 Tekniker, 708 Büro Personeli ve 300 şoför olmak üzere farklı şehirlerde bulunana müdürlüklere sözleşmeli olarak kamu personeli alımı yapılacak.

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL NİTELİKLER NEDİR?

Adayların söz konusu alım kadrosu için yukarıdaki nitelikler dışında, 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,Şoför pozisyonu için En az C SInıfı Sürücü belgesine sahip olmak ve erkek olmak, Avukat pozisyonu için avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak gibi nitelikler aranacak.

Başvurular başladığında haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indirerek anında başvuru ekranında haberdar olabilirsiniz. Ayrıca başvuru yapacak diğer adaylarla yarımlaşmak için Buraya Tıklayarak sizde katılabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 23:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
İşsiz
İşsiz - 2 yıl Önce

Teknikeralımı
Nezaman
Olacak

Selim
Selim - 2 yıl Önce

1)ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ(LİSANS)10
2)BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)7
3)MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)9
4)İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)12
5)ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)5
6)YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ (LİSANS)7
7)HUKUK (LİSANS)65
8)BİYOLOJİ(LİSANS)11
9)*LABORATUVAR, *LABORATUVAR TEKNOLOJİSİ(ÖNLİSANS)11
10)*ELEKTRONİK, *ELEKTRONİK- TEKNOLOJİSİ (ÖNLİSANS)1
11)*İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ, *İNSAN KAYNAKLARI (LİSANS)33
12)*EKONOMİ, *İKTİSAT, *İŞ İDARESİ VE İKTİSAT,
*İŞLETME/İŞLETMECİLİK, *İŞ İDARESİ, * İŞ İDARESİ VE İKTİSAT,
*MUHASEBE VE FİNANSMAN, *MUHASEBE VE FİNANSAL YÖNETİM/MUHASEBE
VE FİNANSAL YÖNETİMİ, *PAZARLAMA, *YÖNETİM VE ORGANİZASYON,
*MALİYE, *MALİYE-MUHASEBE, *MUHASEBE VE MALİYE(LİSANS)154
13)*BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI, *BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI (İNTERNET),
*BİLGİSAYAR PROGRAMLARMA, *BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ VE PROGRAMLAMA,
*WEB TEKNOLOJİLERİ VE PROGRAMLAMA (ÖNLİSANS)82
14)*ADALET, *ADALET MYO(ÖNLİSANS)69
15)*İNSAN KAYNAKLARI, *PERSONEL YÖNETİMİ, *İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (ÖNLİSANS)148
16)*BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUHASEBE, * BİLGİSAYARLI MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMA,
*MUHASEBE, *MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI(ÖNLİSANS)142
17)ORTAÖĞRETİM*80
18)OTOBÜS ŞOFÖRLÜĞÜ (KAPTANLIK), *OTOBÜS KAPTANLIĞI(ÖNLİSANS)200
19)ORTAÖĞRETİM100
GENEL TOPLAM 1146
KPSS Lisans puanım 91,Bakan,Miletvekili ya da partili tanıdığım olmadığı için başurmuyorum.
İKTİSAT mezuzunu 154 kişi alınacaklarmış.Asıl alınacak kişileri gizlemek için sizlere başvuru yaptırıyorlar