Mütercim Tercüman 2019 Maaşları ve Çalışma Şartları

Mütercim Tercüman 2019 Maaşları, Çalışma Şartları hakkında detaylı bigilere ulaşabilirsiniz.Mütercim maaşları hakkında ve mütercimlik hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mütercim Tercüman 2019 Maaşları ve Çalışma Şartları

Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen mesleklerden biri olan mütercim tercümanlık özellikle ülkeler arasındaki iletişimin artmasına bağlı olarak da bir gereksinin haline gelmişti. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar da bu gereksinimi doldurmak üzere hizmet vermekte olup hem özel sektörde hem de kamu sektöründe iş olanağına sahip olmaktadır. Bu noktada kişisel niteliklerini de arttıran adayların kolaylıkla iş bulduğu da ifade edilebilir.

Hem Özel Hem de Kamu Sektöründe İş İmkanı

Birçok kişinin merak ettiği unsurlardan biri olarak meslekte, adaylar özel ve kamu sektörü kurumlarında iş bulabilmektedir. Adayların istihdam edileceği kurumları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Üniversitelerde çevirici kadrosunda görev alabilmektedirler.
  • Kamu kurumlarına ait projelerde çalışabilmektedirler.
  • Sosyal Yardım, Sivil Toplum Kuruluşlarında istihdam edilebilmektedirler.
  • Tercümanlık bürolarında iş olanağına sahiptirler.
  • Yayın evlerinde çevirmen olarak çalışabilmektedirler.

Sayılan kurumlara birçokları da eklenebilmekte olup adaylar kamu kurumlarında görev aldıklarında memur statüsünde ya da sözleşmeli olarak görev yapabilmektedir. Bu noktada 08:00 ile 17:00 arası mesaide çalışmaktadır. Çevirmenlik ve yazışma görevlerini yürütmektedirler. Özel sektörde ise esnek çalışma saatlerinin yanı sıra freelance olarak da çalışabilmektedir.

Üniversitelerde çalışan çevirmenler yaklaşık olarak 3.750 TL, kamu kurumu projelerinde çalışanlar ise 3.000 ile 10.000 TL, Sivil toplum kuruluşlarında görev yapanlar ise 3.000 ile 6.000 TL arasında , özel sektörde çalışan adaylar ise 1.500 TL ile 5.000 TL arası maaş alabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 18:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE