Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu 166 Teknisyen, Mühendis, Memur Alıyor

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu 166 Teknisyen, Mühendis, Memur Alıyor.Başvuru koşullarının neler olduğunu ve haber hakkındaki son dakika bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu 166 Teknisyen, Mühendis, Memur Alıyor

KPSS 2019 sınavının ardından adayların sonuçların açıklanmasında meraklı bekleyişleri son bulmuş bundan sonra ise adayların tercih kılavuzunun açıklanması için bekleyişleri başlamıştı. ÖSYM takvimine göre bugün açıklanması gereken kılavuz ÖSYM tarafından ilan edildi. Buna göre birçok kamu kurumu alım gerçekleştirecek olup bu kurumlardan biri de Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu olarak kılavuzda yer aldı. Farklı kadrolarda alım yapacak olan kurum en az ortaöğretim mezuniyet seviyesine göre alımlarını sürdürecek. 2019 KPSS/1 kılavuzuna kurumun alım yapacağı kadrolar şu şekilde açıklanmıştır. Buna göre adayların birçoğu mühendis ve teknisyen kadrolarında istihdam edilecek olup diğer istihdam edileceği kadrolar ise şunlardır:

  • Teknisyen
  • Sağlık Memuru
  • Memur
  • Tekniker
  • Sekreter
  • Mühendis kadrolarına alım yapılacak olup adaylar ÖSYM üzerinden tercihlerini gerçekleştirecektir.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu farklı kadrolarda gerçekleştireceği alımlarda:

Lise mezunu adaylar arasından 17 kamu personeli alımı,

Ön Lisans mezunu adaylar arasından 38 personel istihdam edecek olup bunun yanında,

Lisans mezunu adaylar arasından ise 114 kamu personeli alımı gerçekleştirecek olup kurum tarafından toplamda 166 kadroda alım yapılacaktır.

Adayların ilgili kadrolara ilişkin tercihleri 9 ile 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup adaylar ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından 30 kurum tercihinde bulunacaktır. Adayların tercih yaparken ise nitelik kodlarına dikkat ederek tercih gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE