Lise Mezunu 475 Sağlık Personeli Alınacak! En Çok Hangi Şehirde Alım Var?

Sağlık Bakanlığı lise mezunu 475 sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı. Kadroların il bazında dağılımlarını ve nitelik kodlarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Lise Mezunu 475 Sağlık Personeli Alınacak! En Çok Hangi Şehirde Alım Var?

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ikinci alıma ilişkin tercih kılavuzu bugün ÖSYM üzerinden yayınlandı. Buna göre lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar almış oldukları KPSS puanları ile kamu personeli olma yolunda tercihlerini kılavuza göre gerçekleştirecekler. Bu noktada ortaöğretim yani lise mezunu adaylar da tercih yapacak olup ilgili kılavuza göre en çok alım yapılan iller ve kadro detayları İşin Olsa farklı ile haberimizin devamında yer alıyor.

En Çok Alım İstanbul’da

Kılavuzda ortaöğretim mezunları için en çok alımın 67 personel ile İstanbul’da yapıldığı görülmektedir. Aynı zamanda en çok alımın yapıldığı diğer iller ise sırası ile şu şekildedir:

Sağlık Teknikeri ve Hemşire Alınacak

ÖSYM tarafından ilgili kılavuzda en az lise mezunu adayların başvuracağı kadrolar bulunmaktadır. Buna göre adaylar Sağlık Bakanlığı’na başlı sağlık kurum ve kuruluşlarında görev alacaktır. Adayların atanacağı kadrolar ise sayıları ile hemşire 234 ve sağlık teknisyeni (ilk ve acil yardım) 225 şeklinde yer almaktadır.

Kılavuz ve Nitelik Kodları

ÖSYM tarafından açıklanan kılavuza göre bu kodlarda yer alan şartlara aşağıda verilen link üzerinden erişim sağlayabilmekte olup başvuru yapmak isteyen adaylar ise ÖSYM aday işlemleri sayfasından tercih işlemlerini gerçekleştirmelidir.

//www.osym.gov.tr/TR,17119/kpss-20197-saglik-bakanliginin-sozlesmeli-pozisyonlarina-yerlestirme-yapmak-icin-tercih-kilavuzu-ve-tablolar.html

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE