Kültür Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan 196 İşçi Personel Alımı Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Kazı Başkanlıkları bünyelerindeki personel eksikliğini karşılamak için toplamda 196 personel alımı yapılacak.

Kültür Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan 196 İşçi Personel Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Türkiye geneli farklı kazı başkanlıkları bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 196 kişilik boş kadro ile işçi personel alımı yapacaklarını belirttiler. İşin Olsa ekibi olarak ilgili ilanları sizlere detaylı bilgiyi haberimizde paylaşıyor olacağız.

ALIM YAPILACAK KAZI BAŞKANLIKLARI:

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan ilanlara göre 7 farklı kazı başkanlığına 196 kişilik boş kadro ile işçi ve personel alımı yapacaklar. Bu kapsam sizlere aşağıda ilgili kadro dağılımını paylaşıyoruz.

1. Çine Tepecik Jöyüğü Kazısı: 25 İşçi alınacak.

2. NYSA Kazı Başkanlığı: 39 İşçi, 59 Arkeolog Mimar, Sanat tarihçi, 49 beden işçisi alınacak.

3. Aydın Müze Müdürlüğü Höyük Kazısı: 15 kişilik kadro ile Arkeolog, Arkeoloji öğrencisi ve vasıfsız işçi alınacak.

4. Bozukkale Sualtı Kazısı Başkanlığı: 1 Arkeolog ve 4 beden işçisi alınacak.

5. Muğla Beçin Kalesi Başkanlığı: 3 Arkeolog, 3 Sanat tarihçisi ve 8 Beden işçisi olmak üzere 14 kişi alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Kültür bakanlığına bağlı olan kazı başkanlıkları bünyelerindeki eksiklik için adaylardan, Türkiye cuhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, En az okur yazar olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR:

İlgili ilanlar İŞKUR üzerinde ilan edilmiş olup adaylar ilgili ilanları İŞKUR aracılığı ile inceleyebilirler. Söz konusu yayımlanmış olan ilanlara göre adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte şahsen ilgili kazı başkanlıklarına gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 11:14
YORUM EKLE