KPSS Şartlı veya Şartsız Çeşitli Kamu Kurumlarına Personel Alımları

KPSS Şartlı/Şartsız Çeşitli Kamu Kurumlarına Alımları yapılacak.Bir çok kurum İŞKUR üzerinden Haziran ayında personel alımı yapacağını duyurdu.Haberin ayrıntıları sitemizdedir.

KPSS Şartlı veya Şartsız Çeşitli Kamu Kurumlarına Personel Alımları

Haziran ayının sonuna gelinen şu günlerde ay sonuna kadar birçok kamu kurum ve kuruluşu ilan yayınlamış olup bu ilanlar çerçevesinde personel alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştır. Yapılacak olan bu alımlar farklı kamu kurumları bünyesinde gerçekleşecek olup alım ilanları İŞKUR üzerinden yayınlanmıştır. İstihdam edilecek olan pozisyonlar tarım işçisi, muhasebeci, süt ürünleri teknikeri, otobüs şoförü, harita teknikeri, puantör, bilgisayar programcısı, büro işçisi ve güvenlik görevlisi kadrolarına ilişkin olup istihdam edecek olan kamu kurumları Devlet Su İşleri, Cumhuriyet Başsavcılığı, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Belediyeler ve Sulama Birlikleridir.

İlgili ilanlara başvurmak isteyen adayların ilgili kadroya özel olarak istenen şartları sağlaması gerekmektedir. Bu hususta adayların genel şartlardan olan T.C. vatandaşı olma, İŞKUR’a kayıtlı olma, güvenlik soruşturması temiz olma gibi şartların yanı sıra ilgili eğitim düzeyinden mezun olma, tecrübe ve diğer özel şartları da sağlaması gerekmektedir. Bunlar arasında ayrıca:

  • Erkekler için askerlik ile ilgisi olmamak,
  • En az eğitim düzeyini sağlamak,
  • İlgili iş kolunda isteniliyorsa deneyim şartını sağlamak,
  • İsteniyorsa ilgili yaş aralığında olma şartları yer alabilmektedir.

İlgili ilanlara ulaşmak ve bu ilanlara İŞKUR üzerinden online başvuru yapmak için aşağıdaki linklerden erişim sağlamak mümkündür. Alım yapılacak pozisyonlar ise,Tarım işçisi, Bilgisayar programcılığı teknikeri, Muhasebeci, Otobüs şoförü, Büro işçisi, Süt ürünleri teknikeri, Çiftçi, Beden işçisi şeklindedir.

Adaylar ilgili ilanlara ulaşabilmek için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresini ziyaret edebilirler.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 08:20

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE