KPSS 2019/4 2 Bin 243 Lise Mezunlarının Başvuru Yapabileceği Kadrolar

ÖSYM tarafından alınacak tercih işlemlerinde lise mezunu personel alımı kapsamında 2 bin 243 personel alımı yapılacak. Kadro Dağılımı ve Başvuru Şartları nedir?

KPSS 2019/4 2 Bin 243 Lise Mezunlarının Başvuru Yapabileceği Kadrolar

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Adaylar uzun süredir bekliyordular ve sonunda ilan Temmuz ayının sonunda geldi ve şimdi ise adaylar tarafından lise, ön lisans ve lisans mezunu için kadro dağılımı araştırılmaya başlandı. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımında sadece lise mezunlarının başvuru yapabileceği kadroları vereceğiz.

BAŞVURULAR ÖSYM TERCİH KILAVUZU İLE OLACAK!

Sağlık Bakanlığı her yıl olduğu gibi bu yılda başvurularını merkezi atama yönteli ile KPSS 2019/4 tercih kılavuzu ile alacak. Söz konusu tercih kılavuzu 07 Ağustos 2019 tarihinde ÖSYM'de yayımlanacak olup adaylar tercihlerini en geç 21 Temmuz 2019 tarihine kadar gerekleştirmeleri gerekmektedir.

KİMLER TERCİH YAPABİLECEK?

Sağlık Bakanlığı merkezi yerleştirme için lise mezunları için toplamda 2 bin 243 kadro bulunuyor. Bu bağlamda adayların 2018 yılın ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ortaöğretim seviyesinde KPSSP94 puan türünden puan almış olmaları gereklidir. Bunun dışında 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir.

LİSE MEZUNU KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Sö konusu olan Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımında lise, ön lisans ve lisans mezunu alımları için kadrolar bulunuyor. Ancak bu habermizde sizlere sadece lise mezunlarının başvuru yapabileceği kadroları vereceğiz. Ortaöğretim seviyesinde toplamda 2 bin 243 kamu personeli alımı yapılacak olup alımlar hemşirelik ve sağlık teknisyeni pozisyonlarna yapılacak. işte kadro dağılımı şöyledir;

  • 1835 Hemşire,
  • 34 Anestezi Teknisyeni, 
  • 15 Çevre Sağlığı Teknisyeni, 
  • 12 Diş Protez Teknisyeni,
  • 193 İlk Acil Yardım Teknisyeni,
  • 32 Laborant Teknisyeni,
  • 57 Röntgen Teknisyeni, 
  • 65 Tıbbi Sekreter Teknisyeni

YORUM EKLE