Jandarma 113 Memur Personel Alımı Devam Ediyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine memur alımı için ilan yayımlamıştı. Başvuru süreci hala devam ediyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Şartlar nedir?

Jandarma 113 Memur Personel Alımı Devam Ediyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 113 memur personel alımı yapacağını belirtti. Bu yönde adaylar başvurularını apabilmeleri için bazı nitelikleri taşımaları gereklidir. Başvurular geçtiğimiz gün başladı ve hala başvuru yapmamış olan veya ilandan haberi olmayan okurlarımız için bir kez daha ilan hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

JANDARMA 113 MEMUR PERSONEL ALIYOR!

Jandarma Genel Komutanlığı yayımlamış olduğu ilana göre iki farklı kılavuzda memur ve sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti. Bu kapsamda sözleşmeli olarak 94 ve Devlet memuru ünvanında 19 kişi alınacak. Alım yapılacak kadrolar nedir? Kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Sözleşmeli Personel Alımı Kadroları:

2 Destek Personeli (Garson), 1 Büro Personeli (Muhasebe Memuru), 10 Tekniker (Elektronik Sistemler Elemanı), 10 Büro Personeli (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni), 1 Fizyoterapist, 2 Diğer Teknik Hizmet Personeli, 2 Diğer Teknik Hizmet Personeli, 1 Veteriner Hekim, 3 Diyetisyen, 2 Mühendis (İnşaat), 1 Mühendis (Elektrik), 1 Mühendis (Geomatik), 1 Kütüphaneci, 2 Biyolog, 1 Mütercim - Tercüman (Arapça), 1 Mütercim - Tercüman (Rusça), 2 Büro Personeli (Metin Yazarı), 2 Büro Personeli (Video Montaj Uzmanı), 1 Dizgi Operatörü (Elektronik Dizgi Operatörü, 45 Destek Personeli (Hizmetli), 1 Destek Personeli (Çamaşırcı) ve 2 Destek Personeli (Bulaşıkcı) alınacak.

Devlet Memuru Alımı Kadroları:

Jandarma Genel Komutanlığı 19 kişilik boş kadro ile, 3 Psikolog, 2 Veteriner, 2 Avukat, 2 Mühendis, 1 Mimar, 1 İstatistikçi ve 8 Uzman olmak üzere açıktan sivil memur alacak.

KİMLER BAŞVUR YAPABİLİR?

Jandarma Sözleşmeli personel ve Devlet Memuru alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan aşağıdaki nitelikler aranacaktır.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

- Müracaat tarihi (internetten yapılan başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

- Herhangi Bir Suç Hükümlülüğü Olmamak.

- Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

- Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

- Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

- Herhangi bir terör örgütü üyeliği olmamak.

- Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak.

- Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak.

- Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Devlet Memuru Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak.

- 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

BAŞVURU SÜRECİ:

Jandarma 113 Memur Personel alımı için başvuru süreci başladı. Bu yönde Sözleşmeli Personel Alımına ve Devlet memuru Alımına başvurular en geç, 05 Ocak 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvurular İnternet ortamında Online olarak yapılacaktır. Adaylar başvurularını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ‘‘Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden eDevlet kapısı vasıtasıyla yapacaklardır.

Sözleşmli Personel Alımı Başvuru Kılavuzu

Devlet Memuru Alımı Başvuru Kılavuzu

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayrettin
Hayrettin - 10 ay Önce

Merhaba, bir sorum olacaktı 94 sözleşmeli personel alımının başladığı gün sayfaya giriş yaptım ve 4 bölüm için tercih hakkı verdi sonra akşam yaparım diye çıktım akşam girdiğimde ise hiç tercih hakkı yoktu sürekli bakıyorum yok

Metin
Metin - 10 ay Önce

Korucu alımı olsun sayın bakanım

Yusuf
Yusuf - 10 ay Önce

Jandarma baş vurmak istiyorum