İcra Katibi 2019 Maaşları Ne Kadar ? Mezuniyete Göre Dağılım

İcra Katibi 2019 Maaşları, Çalışma Şartları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.İcra katipliği hakkındaki son dakika gelişmeleri sitemizden ulaşabilirsiniz.

İcra Katibi 2019 Maaşları Ne Kadar ? Mezuniyete Göre Dağılım

Adalet Bakanlığı tarafından 2019 yılı içerisinde istihdam edilecek olan personel ve kadroların açıklanması ile birlikte birçok kişinin merak ettiği mesleklerden biri de icra katibi meslek gurubu olmuştur. Buna göre 2019 yılında toplamda 1099 kişi icra katipliği görevinde istihdam edilecek olup özellikle günümüzde de birçok kişinin merak ettiği meslekler arasında yer almaktadır. İcra katipliği için adayların öncelikle KPSS sınavına girmeleri ve P93 puan türüne sahip olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra alımlara bakıldığında ilgili kadro için en az 79 puan alınmasının da gerekli olduğu görülmektedir.

2019 İcra Katibi Maaşları

Ülkemizde Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan icra katipleri, bakanlık bünyesinde sözleşmeli veya kadrolu olarak görev almaktadır. Bu doğrultuda Adalet Bakanlığı’na bağlı İcra Müdürlüklerinde görev alan katipler, icra işlemlerinin yürütülmesinde görev alırken aynı zamanda hukuki yazışmaları gerçekleştirmektedir. İlgili tutanakların tutulması, arşiv ve dosyalama işlemlerinin yapılmasında da görev almakta olup icralara dair parasal işlemler de icra katipleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

2019 yılı itibari ile ise icra katipliği yapan bir memurun maaşı, mezun olduğu öğrenim düzeyine göre değişmektedir. Yeni yapılan Temmuz 2019 yüzde 6,01 oranında zam ile birlikte maaş tutarları şu şekildedir:

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 11:27

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE