EKPSS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

EKPSS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? Haber hakkındaki son dakika gelişmeleri ve haberin detaylarını sitemizden öğrenebilirsiniz.

EKPSS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Temmuz ayının ilk ayı itibari ile binlerce engelli adayının gözü kulağı ÖSYM tarafından açıklanacak olan EKPSS tercihleri ile ilgili tarihin açıklanmasında yer alıyor. 2019 yılına ilişkin yapılacak olan engelli personel atamasına ilişkin takvimin açıklanması ve tercihlerin yapılması için binlerce aday, gelecek olan açıklamayı bekliyor.

2018 yılında yapılan EKPSS sınavı sonrası adaylar kendilerine tahsis edilecek olan kadrolara ilişkin kılavuzu bekleme başlamıştı. 2019 yılı için gerçekleşecek olan alıma yönelik ise Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Adayların merakla beklediği EKPSS tercihleri ise kılavuzun yayınlanmasından hemen sonra yapılacak. Bu doğrultuda ise ilk olarak kılavuzun yayınlanması gerekmektedir.

2017 senesi için yapılan EKPSS atamalarında kılavuz yayınlandıktan sonra 12 ile 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında adaylar 2018/1 EKPSS tercihleri ise yine 8 ile 16 Mart tarihleri arasında gerçekleşmişti. 2018/2 dönemine ilişkin tercihler ise 29 – 7 Aralık 2018 tarihlerinde yapılırken 2019 yılına ait tercihler için ise kılavuzun yayınlanmasının ardından tercihlerin alınması yapılacak.

2019 yılına ait engelli memur alımlarına yönelik kılavuzun yanı sıra herhangi bir takvim de açıklanmış değil. Bu sebeple birçok engelli adayı 2019 yılına ilişkin memur atamaları için takvimin bir an önce takvimin açıklanmasını istiyor. Hem kılavuz hem de 2019 engelli memur atasında yönelik takvim kurumun www.osym.gov.tr resmi internet adresinden duyurulacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 21:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEMDUH
MEMDUH - 2 yıl Önce

2019/1.EKPSS TERCİHLERI NEDEN AÇIKLANMIYOR 1 BUCUK YIL OLDU ARTIK BIKTIK BIR AÇIKLAMA BEKLIYORUZ LÜTFEN BİR AN ÖNCE AÇIKLANSIN SAYIN YETKİLİLER HAYALIMIZ VAR LÜTFEN HAYALIMIZI GERÇEKLESTIRIN

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Umutlarımız hayallerimizi bu ekpss atamalarına bağladık umudumuz olun devlet b0yüklerimiz artık açıklayın şu atama takvimini

özgür durmuş
özgür durmuş - 1 yıl Önce

Ekps tercihleri ne zaman

Mustafa Çağrı Korkmaz
Mustafa Çağrı Korkmaz - 2 yıl Önce

Artık 2019/1 EKPSS atamaları yapılmalı,engelli kadro sayısı 10.000 olmalı ve mevcut engelli kontenjanları %3'ten %5'e kadar artırılmalı...#Engelliler10BinAtamaİstiyor

Şeyda
Şeyda - 2 yıl Önce

Engelli tercihlerinde 2019/1 sınırlı ünvan ve sayıda tercih alındı. Geride kalanlar için hiçbir açıklama yapılmadı. İlgili kurumlardan bir açıklama bekliyoruz. Asıl ilgilenilmesi gerekenler engelliler olmalı.engelli olmamak bizlerin elinde değil. Oysa bu kadar feryada duyarsız kalmak ya da kalmamak ilgili kurum yetkililerinin elinde , dilinde. Ne diyeyim daha. İçim yanıyor .

Yunus
Yunus - 1 yıl Önce

E kpss neden 1.5 sene oldu niye açıkla yapmıyorlar tek umudumuz budur sayın büyük lerim