Düşük KPSS Puanı İle ( 50, 60 ve 70 ) 4 Devlet Kurumu Kamu Personeli Alıyor!

Kamuya KPSS puanı düşük olan adaylarda başvuru yapabilirler. 4 Devlet Kurumu en az KPSS 50 puan ile kamu personeli alımı yapacak. İşte o kurumlar.

Düşük KPSS Puanı İle ( 50, 60 ve 70 ) 4 Devlet Kurumu Kamu Personeli Alıyor!

Kamuya yeni ilanlar yayımlandı. Yayımlanmış olan ilanlara göre Düşük KPSS puanına sahip olan adaylarda bu ilanlara başvuru yapabilecekler. Bu haberimizdeki tim alım ilanları Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sırasına göre yapılmakta ve bizde İşin Olsa ekibi olara kbu haberimizde ilgili ilanlar hakkında sizlere detayları aktaracağız. Kamu Personeli Alımı yapan bu kurumlar için başvuru süreci başladı. Devlet Kurumu personel alımı ilanları için adaylar başvuru şartlarını merak etmeye başladı ve bize sizlere DÜşük KPSS ile alımlar için istenen şartları belirteceğiz.

DÜŞÜK KPSS İLE ALIMLAR HANGİ NİTELKLERDE YAPILIYOR?

Kamuya alım yapacak devlet kurumları ilanları için adayların sırası ile şu nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
  • Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak,
  • En az lise mezunu olmak kaydı ile, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak,
  • 2017 veya 2018 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden pua almış olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış ve Yapılacak sınav tarihi itibari ile veya 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gibi nitelikler aranıyor.

4 DEVLET KURUMU 520 KAMU PERSONELİ ALIYOR? KURUMLAR NEDİR?

Haberimizin başında da dediğimiz gibi 5 devlet kurumu toplamda 520 personel alımı yapacak. Bu bağlamda , Sosyal Güvenlik Kurumu 400, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 3, Tarım Kredi ve Kooperatifleri 60, Recep Tayyip Erdoğan üniversitresi 18 ve İstanbul Üniversitesi 40 olmak üzere farkı kadrolarda alım yapılıyor.

İlanların detayları için aşağıdaki kurum bilgilerini ve detaylarını inceleyebilirsiniz.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ: İstanbul üniversitesi 40 kişilik kadrosu ile hemşire alımı yapacağını ilan ederek Hemşirelik için bekleyenlere müjdeli haberi verdi. Ayrıca alımlar düşük KPSS puanı ile yapılacak. Adaylar bu ilana KPSS en az 50 puan ile başvuru yapabilecekler. Ayrıca alımlar en az lise mezunu olacak olup Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden Mezun olmuş olmaları gereklidir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU: SGK 400 kişilik kadrosu ile farklı niteliklerde alım yapacak. Alım pozisyonu Sosyal Güvenlik Denetmen yardımcısı pozisyonunda alım yapılacak. Bu bağlamda KPSS P23, KPSSP40, KPSSP42 ve KPSSP47 puan türünden 350 kişi ve KPSSP13 puan türüne sahip 50 kişi olmak üzere 400 memur alınacak. Adaylar başvurularını en geç 17 Haziran 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular İnternet ortamında E-Devlet şifresi ile yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ: Tarım kredi İzmir ilinde bulunan Bölge Müdürlüğüne düşük KPSS puanı ile alım yapaacağını ilan etmişti. İzmir tarım kredi Kooperatifleri 60 kişilik boş kadrosu ile 30 Koopsreatif görevlisi ve 30 ziraat mühendisi alacak.Alımlar Ön Lisans ve lisans mezunları için geçerli olacak olup bu yönde, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. Adaylar başvurularını en geç 21 Haziran 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Buraya Tıklayınız.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ: Üniversite 18 kişilik boş kadro için ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre Recep Tayyip Erdoğan üniversitresi Lise Mezunu 3 Hemşire, Ön Lisans mezunu 15 Sağlık teknikeri alacak. Adaylardan KPSSP94 ve KPSSP93 Puan türünden puan almış olmak şartı aranacak. Başvurular ise en geç 27 Haziran 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Detaylı bilgi sahibi olmak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Maliye bakanlığı bir yılımızı mahvettiniz gençliğimizi yazık ettiniz kpss yapılmalı 11 ay oldu alım yapmadınız yazık değilmi bizlere