Düşük KPSS ( 55 ve 60 ) Puanı İle 5 Bin 36 Kamu Personeli Alınacak!

Kamu kurumları ve kamu kuruluşları bünyelerindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda 5 bin 36 kamu personeli alacak. İşte o Kurumlar.

Düşük KPSS  ( 55 ve 60 ) Puanı İle 5 Bin 36 Kamu Personeli Alınacak!

Ülkemizde bulunan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki ihtiyacını karşılamak üzere farklı kurumlar tarafından kamu personeli alımı yapılacağını ilan ettiler. Söz konusu yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya 5 bin 36 kişilik boş kadro ile alım yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Düşük KPSS Puanı ile kamu personeli alımı yapan kamu kurumları ve pozisyonları hakkında bilgiler vereceğiz.

55 VE 60 KPSS PUANI İLE KAMU PERSONELİ ALINIYOR!

Kamuya yeni ilanlar yayımlandı. Yayımlanmış olan ilanlara göre farklı kamu kurumları ve kuruluşları tarafından 5 bin 36 kamu personeli alımı yapılacak ve adayların bu ilanlara başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gerekmektedir. Bu yönde aşağıda alım yapacak kamu kurumuna ve pozisyonlarına ulaşabilirsiniz.

Alım Yapacak Kamu Kurumları:

Düşük KPSS Puanı ile Kamuya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sütçüler Belediyesi, Azdavay Belediyesi ve Tarım Kredi Kooperatifleri bünyelerine kamu personeli alımı yapacaklar.

Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacak?

Kamuya düşük KPSS puanı ile alım yapılacak pozisyonlar açıklandı. Bu bağlamda alımlar, Mühendis, Avukat, Biyolog, Laborant, Tekniker, Büro Personeli, Destek Personeli Şoför Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru, İtfaiye Eri, Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi pozisyonları için kamu personeli alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • 2018 Yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 
  • Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
  • Son başvuru tarihi 35 yaşını tamamlamamış olmak ve İtfaiye eri pozisyonu için 30 yaşından gün almamış olmak,
  • 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
  • Alım Yapılacak pozisyona göre özel nitelikleri taşıyor olmak ( Özel olarak, Yaş, Eğitim gibi nitelikler aranır)

BAŞVURULAR:

Söz konusu kamu personeli alımı ilanları için adayların yukarıda belirtilen şartları taşımaları gereklidir. Bu yönde adaylar başvurularını belirtilen başvuru tarihleri içerisinde elektronik ortamda veya şahsen başvuru yöntemi ile yapmaları gerekmektedir. Adaylar için aşağıda başvuru tarihleri ile birlikte ilanların detaylarına ulaşır bağlantıları paylaşıyor olacağız.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlü ( 12.09.2019-23.09.2019 )

Sütçüler Belediyesi ( 09/09/2019 - 13/09/2019 )

Azdavay Belediyesi ( 15/09/2019 - 27/09/2019 )

Tarım Kredi Kooperatifleri ( 09/09/2019 - 20/09/2019 )

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi
Kamu yönetimi - 2 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz

SIRADAKİ HABER