Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı! KPSS 50 Puan

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından az önce gelen ilana göre farklı alanlarda 5 Bin kişilik kadro ile personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS en az 50 puan şartı var.

Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımlandı! KPSS 50 Puan

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Aile Bakanlığı resmi İnternet adresi üzerinde gelmiş olan duyuruya göre DİB Taşra teşkilatında bulunan eksikliği karşılamak üzere 5 Bin kişilik kadro ile kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda alımlar KPSS puanı ile yapılacak. Peki adaylardan aranan başvuru şartları nedir? Kimler başvuru yapabilir? Başvurular ne zaman yapılacak? İşte detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 kişilik kadro ile 3 farklı alanlarda alım yapacak. Buna göre 1400 Kur’an Kursu Öğreticisi, 3500 İmam-Hatip ve 100 MüezzinKayyım alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak,

2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,

3. Unvan gruplarına göre 20/10/2020 tarihi itibariyle tabloda belirtilen öğrenim durumlarına sahip olmak,

4. 2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

5. Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

6. Kur’an kursu öğreticiliği için bayan olmak,

7. Hafız olmak (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için),

8. Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak,

Her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecektir.

Sözleşmeli bir pozisyonda görev yapmakta iken Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Diyanete kamu personeli alımı başvuruları 06 Ekim 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 20 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek. Bu kapsamda Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından “sinav.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurcan yılmaz
Nurcan yılmaz - 1 yıl Önce

Diyaneten işe girmek itiyorum yardımcı olurmusunuz

SIRADAKİ HABER