Danıştay 28 Destek Personeli Alım İlanı Yayımladı! En Az Lise ve 60 KPSS İle

Danıştay yeni personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre farklı pozisyonlarda personel alımı yapılacak. En az lise mezunu ve 60 KPSS puanı olanlar alınacak.

Danıştay 28 Destek Personeli Alım İlanı Yayımladı! En Az Lise ve 60 KPSS İle

Danıştay Başkanlığı personel alımı yapacak. Yayımlanmış olan ilana göre Danıştay Başkanlığı bünyesindeki personel ihtiyacını gidermek için 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesine göre en az lise mezunu olan ve Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı olan farklı pozisyonlarda destek personeli alımı yapacağını ilan etti. Peki alım kadroları nedir? Kimler Başvuru yapabilir? Nasıl Başvuru Yapılacak?

HANDİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Danıştay Başkanlığı sözleşmeli personel pozisyonunda; 19 (Hizmetli olarak çalıştırılmak üzere), 2 (Sağlık Teknisyen Yardımcısı olarak çalıştırılmak üzere), 3 (Aşçı olarak çalıştırılmak üzere), 2 (Garson olarak çalıştırılmak üzere) ve 2 (Bulaşıkçı olarak çalıştırılmak üzere) toplam 28 (yirmi sekiz) Destek Personeli alınacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2018 yılında yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, En az lise mezunu olmak, Herhangi bir arşiv araştırması veya adli sicil soruçturması olmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak gibi nitelikler aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar öncelike belirtilen genel ve özel nitelikleri yerine getirmeler, gereklidir. Sonrasında ise adaylar başvurularına 25 Haziran 2019 tarihinde başlayacak ve en geç 01 temmuz 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan //www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir. Posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. İlan hakkınd daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE