CTE 70 KPSS Puanı İle 300 İdare Memuru Alımı Başvuru ve Sınav Takvimi

Adalt Bakanlıı CTE kapsamında 300 memur alımı yapacağını duyurdu.Alım ilanı ve takvimi yayımlandı.Haberin detayları ve son dakika gelişmeleri sitemizdedir.

CTE 70 KPSS Puanı İle 300 İdare Memuru Alımı Başvuru ve Sınav Takvimi

2019 yılı içerisinde kamu personeli alımı yapacak olan kurumlardan biri de Adalet Bakanlığı olmakla birlikte geçtiğimiz günlerde kurumun www.cte.adalet.gov.tr resmi internet adresinde yayınlana ilana göre 300 idare memuru yapacağı açıklanmıştı. Buna göre adaylardan başvurular 19 Ağustos 2019 ile 2 Eylül 2019 tarihleri arasında alınacak olup adaylar sonrasında ilgili alım için sınav şartlarını yerine getirecektir. Kurumun alım için açıkladığı sınav takvimi ve diğer detaylar ise haberin devamında yer almaktadır.

Sözlü Sınav ve Mülakat

İlgili alım için başvuruda bulunan adaylar, eleme aşaması olan sözlü ve mülakat sınavına girecektir. Buna göre bu aşamaya çağrılacak olan adaylar 2018 KPSS lisans sınavından KPSS P3 puan türünde 70 ve daha üzeri puan alan öğrenciler arasından en yüksek puandan başlayıp 1500 kişilik sayıya erişilene kadar belirlenecektir. Belirlenen aday isimleri kurumun internet sitesinde duyurulacaktır. Sözlü sınavda adaylara kadroya ilişkin mesleki bilgi, Atatürk İlke ve İnkılapları, genel kültür konularında sorular sorulacaktır. Mülakat sınavında ise davranış ve genel fiziki durum, kavrama ve anlama yeteneği sınanacaktır. Adayların sınavdan en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Sınav Takvimi

Sözlü ve mülakat sınavında başarılı olan adaylar puanları ile birlikte kurumun internet sitesinde duyurulacaktır. İlgili kadroya alımları gerçekleşecek olan adaylar istenilen belgeleri temin ederek Ankara’daki kurum adresine bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.

İLANA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 12:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE