CTE 247 Büro Personeli (ceza infaz kurumu katibi) Alımı Şartları

CTE Türkiye Geneli farklı şehirlerde 247 kişilik kadro ile Büro personeli alımı yapıyor. Peki Başvuru şartları nedir? hangi şehirde alım yapılacak?

CTE 247 Büro Personeli (ceza infaz kurumu katibi) Alımı Şartları

Ceza ve Tevkifevleri Genel Mdürlüğü personel alımı yapacağını ilan etti. Ceza ve Tevkifevleri Genel Mdürlüğü ( CTE ) bünyesindeki personel eksikliği için Türkiye geneli farklı müdürlüklerinde görevlendirmek üzere Büro Personeli Alımı yapacağını ilan etti. peki büro personeli (ceza infaz kurumu katibi) alımı başvuru şartları nedir? hangi şehirlerde alım yapılacak?

CTE BÜRO PERSONELİ ALIM ŞARTLARI NEDİR?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Mdürlüğü alımını yapacağı büro personeli adaylarından genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış ve merkezi sınavın ( KPSS 2018 ) yapıldığı yılında ocak ayı itibari ile 35 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,

Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak,

Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. 

ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

CTE Büro personeli alımı için başvuru süreci 01 Temmuz 2019 tarihinde başlamış olup en geç 16 temmuz 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte Adalet komisyonlarına şahsen gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Başvuru formları ve diğer detaylar için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 12:24
YORUM EKLE